W Krakowie trzech 19-latków bez powodu pobiło mężczyznę. Nie umieli wytłumaczyć swojego zachowania

2021-05-24 8:58
W Krakowie trzech 19-latków bez powodu pobiło mężczyznę. Nie umieli wytłumaczyć swojego zachowania
Autor: KWP Kraków Cała trójka został już zatrzymana przez policję. Sprawcom pobicia grozi kara do 3 lat więzienia.

Sprawcy pobicia 23-letniego mężczyzny, do którego doszło w pobliżu Rynku Głównego w Krakowie zostali zatrzymani przez policję. Okazało się, że karygodnego czynu dopuścili się trzej 19-latkowie. To oni, zupełnie bez żadnego powodu zaatakowali nieznajomego. Podczas przesłuchania nie potrafili wyjaśnić motywów swojego działania, ale przyznali się do winy. Cała trójka usłyszała już zarzuty. 19-latkom grozi kara do trzech lat więzienia.

Trzech 19-latków bez powodu pobiło 23-letniego mężczyznę

Do pobicia 23-letniego mężczyzny na jednej z ulic znajdujących się w pobliżu Rynku Głównego w Krakowie doszło w niedzielę (16 maja) około godz. 4.00 nad ranem. Ofiarę zaatakowało trzech młodych sprawców. Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg. Gdy mundurowi patrolując teren natknęli się na podejrzaną grupę, jej członkowie widząc radiowóz zaczęli uciekać. Najpierw policjantom udało się złapać i zatrzymać jednego z agresorów. Został on przewieziony na komisariat, a następnie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Mundurowi szybko ustalili personalia jego dwóch kompanów. Okazali się oni mieszkańcami powiatu krakowskiego. Funkcjonariusze złożyli im wizytę w miejsce zamieszkania i tam zatrzymali. Cała trójka napastników ma zaledwie 19 lat.

PRZECZYTAJ: Fala nowotworów zalewa służbę zdrowia. Onkolodzy: "Ludzie błagają o pomoc, mamy krytyczną sytuację"

Zatrzymani 19-latkowie przyznali się do pobicia 23-letniego mężczyzny, lecz nie potrafili wyjaśnić motywów własnego działania. Swoją ofiarę zaatakowali zupełnie bez powodu, nawet jej nie znając. Cała trójka usłyszała już zarzut udziału w pobiciu. Grozi im kara do trzech lat więzienia.

ZOBACZ: Szajka złodziei samochodów rozbita! Policja zrobiła nalot na "dziuplę" [ZDJĘCIA]

BONUS BGC WŚCIEKŁY PO PORAŻCE! Sędziowie TŁUMACZĄ WERDYKT walki z ŻUROMEM | PUNCHDOWN
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE