Kraków. Skandaliczne słowa radnego Pietrzyka. Jednogłośna decyzja Komisji Dyscyplinarnej

i

Autor: Urząd Miasta Krakowa Komisja Dyscyplinarna Rady Miasta Krakowa jednogłośnie uznała zachowanie Sławomira Pietrzyka za "wysoce niestosowne".

Kraków. Skandaliczne słowa radnego Pietrzyka. Jednogłośna decyzja Komisji Dyscyplinarnej

2021-12-29 18:31

Komisja Dyscyplinarna jednogłośnie uznała zachowanie Sławomira Pietrzyka w stosunku do Alicji Szczepańskiej za "wysoce niestosowne" i swoje stanowisko przekazała do Komisji Głównej, która podejmie dalsze kroki w tej sprawie. Wiceprzewodniczący rady przeprosił za swoje słowa, które padły podczas kolacji z ukraińskimi samorządowcami i dyplomatami, jednak nie zrezygnował z pełnionej funkcji.

Komisja Dyscyplinarna o zachowaniu Sławomira Pietrzyka: "Wysoce niestosowne"

Komisja Dyscyplinarna Rady Miasta Krakowa zajęła się zachowaniem Sławomira Pietrzyka po skardze, którą wniosła radna Alicja Szczepańska. Podczas grudniowej kolacji z samorządowcami i dyplomatami ukraińskimi, wiceprzewodniczący rady użył wobec Szczepańskiej sformułowań o podtekście seksualnym. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, członkowie Komisji Dyscyplinarnej jednogłośnie uznali za wiarygodną wersję zdarzeń przedstawioną przez radną Szczepańską i uznali zachowanie radnego Pietrzyka za "wysoce niestosowane". Ich stanowisko zostanie przekazane do Komisji Głównej, która podejmie dalsze kroki w tej sprawie. Sławomir Pietrzyk przeprosił za swoje zachowanie, jednak nie zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego rady. Takiej decyzji domagali się od niego między innymi radni Koalicji Obywatelskiej. Sama Alicja Szczepańska odniosła się do sprawy w wydanym oświadczeniu, zaznaczając że będzie to jej jedyny komentarz dotyczący incydentu.

PRZECZYTAJ: Kraków. Potężny kryzys w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Czterem oddziałom grozi zamknięcie

- Komisja jednogłośnie przyjęła za wiarygodną wersję zdarzeń przedstawioną przez radną Alicję Szczepańską i uznała zachowanie pana Sławomira Pietrzyka za wysoce niestosowne. Taką opinię przesyłamy przewodniczącemu Rady Miasta Dominkowi Jaśkowcowi, którą on przedstawi na Komisji Głównej - powiedziała cytowana przez PAP przewodnicząca Komisji Dyscyplinarnej Teodozja Maliszewska.

ZOBACZ: Tragedia w Oświęcimiu! 51-latek tonął w basenie. Nie udało się go uratować

Sonda
Czy Sławomir Pietrzyk powinien stracić stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa?
Zaginął 63-letni mężczyzna, który chce odebrać sobie życie. W akcji policyjny śmigłowiec
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE