Kraków: SZOK! Przemycał potężną ilość marihuany! Kierowca zatrzymany na autostradzie A4

2021-01-14 8:12 ON
14 kg marihuany
Autor: Małopolska Policja

9 stycznia na autostradzie w rejonie Balic krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwudziestoletniego mieszkańca Krakowa. Przewoził on ponad 14 kilogramów marihuany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Z informacji małopolskich policjantów wynikało, że 9 stycznia br. mężczyzna przemycający narkotyki ma poruszać się autostradą A4 pojazdem marki BMW. Do akcji wkroczyli policjanci wydziałów do walki z przestępczością narkotykową komendy wojewódzkiej oraz komendy miejskiej w Krakowie.

Czytaj też: Śnieżyce na Podhalu i trudne akcje ratowników. TOPR–owcy proszą turystów o rozsądek [GALERIA]

Tego dnia, około godziny 20, mężczyzna ten został zatrzymany w rejonie punktu poboru opłat przy bramkach Kraków-Balice. Dwudziestoletni mieszkaniec Krakowa był zaskoczony niespodziewanym zatrzymaniem. Okazało się, że przewoził on w bagażniku swojego pojazdu dwa duże worki suszu roślinnego, które zostały zabezpieczone przez krakowskich kryminalnych. Susz został przebadany testerem, którego wynik wskazał na marihuanę, o łącznej wadze ponad 14 kilogramów. Ponadto kryminalni ustalili miejsce pobytu zatrzymanego na terenie Krakowa. W trakcie przeszukania jego mieszkania również ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny.

Czytaj też: Kraków: kolejna restauracja otwarta mimo lockdownu! Rośnie desperacja restauratorów

Krakowskie morsy