Oddział paliatywny w Szpitalu Wojskowym do likwidacji

i

Autor: www.pixabay.com / HolgersFotografie Oddział paliatywny w Szpitalu Wojskowym do likwidacji

Kraków: Szpital Wojskowy likwiduje oddział paliatywny

2015-07-03 19:41

Nieuleczalnie chorzy będą przyjmowani przy ulicy Wrocławskiej tylko do końca lipca. Jak informuje dr Jacek Jastrzębski, rzecznik Szpitala Wojskowego, powodem likwidacji jest generalny remont polikliniki.

Oddział paliatywny w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką przy ul. Wrocławskiej będzie działał tylko do końca lipca. - Przyczyną podstawową zamknięcia tego oddziału jest konieczność zwolnienia pomieszczeń dla przeniesienia poradni z budynku polikliniki, który idzie do kapitalnego remontu. Ze względu na jego status zabytkowy, ten remont będzie długotrwały. Te przychodnie muszą gdzieś zostać przeniesione, więc musieliśmy któryś oddział na to przeznaczyć - mówi dr Jacek Jastrzębski, chirurg.

Nie wiadomo jeszcze, czy oddział paliatywny w Szpitalu Wojskowym zostanie przywrócony po zakończonym remoncie. W Krakowie działa jeszcze jeden taki oddział -  w Szpitalu Uniwersyteckim. Choć działa tak naprawdę teoretycznie, bo jest obecnie remontowany.

Przypomnijmy - medycyna paliatywna zajmuje się leczeniem i opieką nad nieuleczalni chorymi. Jej celem jest poprawa jakości życia poprzez łagodzenie objawów choroby, walkę z bólem i wsparcie psychiczne.

Sprawie przyjrzał się Grzegorz Krzywak, reporter Radia ESKA:


Co myślicie o decyzji likwidacji oddziału paliatywnego? Czekamy na Wasze opinie.