Kraków: Tak się kończy koszenie trawy podczas deszczu. Rozjechana zieleń w Mistrzejowicach [AUDIO]

2017-10-05 19:17
Wykonawca będzie musiał naprawić szkody
Autor: Konrad Wójcik Wykonawca będzie musiał naprawić szkody

Mieszkańcy Mistrzejowic skarżą się, że pracownicy odpowiadający za pielęgnację zieleni zniszczyli im park. Zamiast przystrzyżonego trawnika są błotne koleiny. 

- Wygląda to okropnie. To się wszędzie roznosi - mówią mieszkańcy spacerujący plantami Mistrzejowickimi. Inspektor Zarządu Zieleni Miejskiej był już na miejscu. - Wykonawca zostanie wezwany do naprawienia tych szkód. Nie powinien był na pewno kosić trawy w trakcie opadów - mówi Katarzyna Przyjemska-Grzesik z ZZM-u. - Nie jest to jakaś wielka szkoda, która nie byłaby możliwa do usunięcia. Na pewno poprawa estetyki tych trawników nastąpi jak najszybciej - dodaje. 

Jedna z mieszkanek Mistrzejowic mówi, że pracowników koszących trawę po deszczu zastaje tutaj regularnie. - Mieszkam obok, więc często to widzę - stwierdza. - Automatycznie się robią koleiny, błoto - dodaje. 

Rozjechana zieleń to kłopot także dla właścicieli czworonogów. - Najbardziej przeszkadza mi to, że pies jest brudny, niestety trzeba kąpać po każdym spacerze - komentuje jedna z zapytanych mieszkanek. 

Kiedy dokładnie szkody zostaną naprawione - tego nie wiadomo. Urzędnicy zapewniają jednak, że nastąpi to w najbliższym czasie.

Z mieszkańcami rozmawiał Kuba Paduch, reporter Radia ESKA: 


>>> Prezydent Majchrowski zażądał wyjaśnień w sprawie... komunikacyjnego horroru w Krakowie [AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE