Kraków: Trwa liczenie głosów w Budżecie Obywatelskim. Kiedy wyniki?

2019-10-09 7:26 Amadeusz Calik
Park Jordana
Autor: Marcin Kozielski, Radio ESKA Park Jordana

Zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Przez 10 dni krakowianie mogli wybierać ich zdaniem najciekawsze inicjatywy ogólnomiejskie i dzielnicowe. Teraz trwa wielkie liczenie oddanych głosów.

Według danych, jakie przekazuje krakowski magistrat przez internet zagłosowało 36 670 osób. Z punktów do głosowania dostarczono już 4 tysiące kart, a drugie tyle jest w drodze. W tej chwili oddane głosy są weryfikowane. Ostateczne wyniki zostaną zaprezentowane w środę, 23 października.

Przypomnijmy, w tym roku do rozdysponowania jest łącznie aż 30 milionów złotych: 10 mln zł na projekty ogólnomiejskie i 20 mln zł na projekty o charakterze dzielnicowym.

Zadania można było wskazywać przez internet - za pośrednictwem platformy budzet.krakow.pl lub tradycyjnie - na kartach do głosowania w ok. 150 wyznaczonych punktach. Dodatkowo po mieście jeździł budżetowy autobus, a w głosowaniu - po raz pierwszy w historii BO - mogły wziąć udział także dzieci.

Głosujący wskazywali po 3 projekty z listy zadań ogólnomiejskich (było ich 118) i dzielnicowych (tych było łącznie 439). Ostateczne wyniki zostaną zaprezentowane 23 października.