Kraków w gęstej mgle. Synoptycy i miasto ostrzegają kierowców!

2019-10-23 6:33 Amadeusz Calik

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie prognozują, że gęsta mgła, która pojawiła się w Małopolsce w godzinach nocnych opadnie dopiero około godziny 10.

IMGW wydał pierwszy stopień ostrzeżenia przed gęstą mgłą dla całej Małopolski. Widoczność miejscami może być ograniczona nawet do 200 m. Kierowców prosi się więc o uważną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

W nocy i nad ranem termometry wskażą 9 st. C. W ciągu dnia temperatura podniesie się do 19 st. C. Z powodu gęstej mgły opóźnionych jest kilka lotów z Kraków Airport.


 

Co oznacza pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW?

Jak informuje Instytut, przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.