Kraków: W środku osiedla powstaną dwa lodowiska i... STOK NARCIARSKI!

2020-02-08 14:51 AC

Dwa sztuczne lodowiska, kryta pływalnia, oświetlona górka dla początkujących narciarzy, wielofunkcyjna trasa biegowa, plac do jazdy na deskorolkach i rolkach oraz zaplecze gastronomiczno-restauracyjne ma powstać w krakowskim Płaszowie. Taki pomysł mają urzędnicy z Zarządu Infrastruktury Sportowej.

ZIS przedstawił ciekawą i atrakcyjną propozycję aktywnego spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Krakowa. Sportowo-rekreacyjne atrakcje mają powstać w ramach Całorocznego Centrum Sportów Zimowych w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej na Płaszowie.

Będzie przetarg

Na przełomie lutego i marca Zarząd Infrastruktury Sportowej ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej, która pozwoli na uzyskanie pozwolenia na budowę. Obiekt planowany jest na terenie należącym do gminy.

- Tego typu kompleks jest niezwykle potrzebny ze względu na dużą intensywność zabudowy mieszkaniowej, przy jednoczesnym niedoborze infrastruktury sportowej na tym terenie. Stworzy dogodne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu nie tylko przez mieszkańców Płaszowa i powstającego Nowego Miasta, ale całego miasta - przekonują urzędnicy z ZIS.

Planują nawet... stok narciarski!

Planowany obiekt będzie łączył w sobie wiele funkcji i stworzy szerokie możliwości uprawiania sportu i rekreacji. Stok narciarski może w razie potrzeby przemienić się w górkę saneczkową, z oświetlonej 700-metrowej trasy biegowej skorzystają - w zależności od pory roku - narciarze, rowerzyści, amatorzy jazdy na nartorolkach, biegacze.

Budynek Całorocznego Centrum Sportów Zimowych ma być też ekologiczny i samowystarczalny energetycznie. Budowa kompleksu będzie mogła się rozpocząć po opracowaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu pozwolenia na budowę.