Krakowscy nauczyciele dostaną podwyżki. Wiemy, ile zarobią pedagodzy. Te kwoty powalają

i

Autor: Pixabay Zarobki nauczycieli 2020. Ile zarabiają nauczyciele?

Krakowscy nauczyciele dostaną podwyżki. Wiemy, ile zarobią pedagodzy. Te kwoty powalają

2020-09-23 22:52

Zarobki nauczycieli 2020. Jeszcze we wrześniu nauczyciele z krakowskich szkół otrzymają sześcioprocentowe podwyżki wynagrodzeń. Jak poinformował magistrat, zostaną one sfinansowane z subwencji oświatowej na 2020 rok. Wiemy, jakie będą stawki minimalnego zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli. Zobacz, ile zarobią pedagodzy z Krakowa.

Podwyżki dla nauczycieli. Ile zarabiają nauczyciele?

Przyznanie podwyżek dla nauczycieli wynika z ogłoszonego 31 sierpnia rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, które zmieniło poprzednie rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli. Zgodnie z zarządzeniem MEN nauczyciele z tytułem zawodowym magistra z przygotowaniem pedagogicznym zarobią:

- nauczyciel stażysta: 2949 zł brutto- nauczyciel kontraktowy: 3034 zł brutto- nauczyciel mianowany: 3445 zł brutto- nauczyciel dyplomowany: 4046 zł brutto

Mniej o kilkaset złotych zarobią nauczyciele bez przygotowania pedagogicznego, a jeszcze mniej Ci bez tytułu magistra.

Zarobki nauczycieli 2020. Obciążenie dla budżetu Krakowa

Zadania związane z oświatą stanowią największą część budżetu miasta Krakowa. Co roku miasto przeznacza około 720 milionów złotych z dochodów własnych na funkcjonowanie edukacji. Władze stolicy Małopolski zaznaczają, że subwencja oświatowa przekazywana z budżetu państwa pozwala na finansowanie realizacji bieżących zadań oświatowych, jednak nie zaspokaja nawet podstawowych potrzeb krakowskiej oświaty.

Tylko w 2019 r. do zadań objętych subwencją oświatową (wynoszącą 886 mln zł), które powinny być z niej finansowane miasto dopłaciło z własnych środków ponad 32 procent. To aż 422 miliony złotych.

Dr Maciej Jędrzejko: Trzeba testować uczniów i nauczycieli [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE