Kraków: Brutalny napad pod klubem dla gejów. Sprawcy wpadli jak śliwki w kompot

i

Autor: Marcin Wziontek zdjęcie ilustracyjne

Kraków: Brutalny napad pod klubem dla gejów. Sprawcy wpadli jak śliwki w kompot

2020-09-23 19:05

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców pobicia, do którego doszło na początku lipca pod klubem dla osób LGBT w centrum Krakowa. Początkowo podejrzewano, że był to homofobiczny atak, ale prawda okazała się zupełnie inna. Agresorzy, którzy zaatakowali homoseksualistów pomylili ich z innymi osobami.

Sprawa wyszła na jaw na początku lipca. Pod jednym z gejowskich klubów w centrum Krakowa doszło wtedy do pobicia. Zaatakowane zostały kolorowo ubrane osoby, a napastnicy okładali ich kijami, grożąc pozbawieniem życia. Sprawa trafiła do krakowskiej policji.

Okazało się, że w centrum miasta doszło do awantury, a grupa kilku osób zaatakowała idących tamtędy dwóch mężczyzn. Doszło do bójki, ale poszkodowanym udało się uciec. Po chwili wrócili jednak na miejsce kłótni chcąc się odegrać. To właśnie wtedy doszło do ataku na ul. św. Filipa, a sprawcy myśleli, że atakują osoby, przez które wcześniej zostali napadnięci - relacjonuje Gazeta Krakowska.

Mężczyźni zostali już zatrzymani, przesłuchani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo o charakterze chuligańskim grozi im do trzech lat pozbawienia wolności. Jak poinformował Janusz Hnatko z krakowskiej prokuratury, jeden z mężczyzn trafił do aresztu, a drugi jest pod dozorem policji.

Zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów