W weekend odczujemy nawet 10 stopni mrozu! OSTRE załamanie pogody [PROGNOZA]

i

Autor: archiwum se.pl zdjęcie ilustracyjne

W weekend odczujemy nawet 10 stopni mrozu! OSTRE załamanie pogody [PROGNOZA]

2020-09-22 12:50

To już definitywny koniec lata! Tak wynika z prognoz meteorologów, którzy wieszczą nie tylko nadejście jesieni, ale też pierwszych podmuchów zimy. W najbliższy weekend w Tatrach może spaść śnieg, a temperatura odczuwalna spadnie nawet do 10 stopni poniżej zera.

Ostatnie dni bardziej przypominały lato niż początek jesieni, a to za sprawą wyżów i zwrotnikowego powietrza, które docierało nad Polskę. Pogoda dopisała między innymi turystom w Tatrach, a szlaki były wypełnione po brzegi. Niestety nie obyło się bez śmiertelnych wypadków, o czym przeczytasz tutaj.

Synoptycy: To już koniec sielanki

Wszystko co dobre, szybko się kończy i nie inaczej będzie z letnią aurą. Synoptycy zapowiadają gwałtowne ochłodzenie, a temperatura w całym kraju mocno spadnie. Od czwartku, 24 września, spodziewane jest załamanie pogody między innymi w Tatrach.

Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?

Temperatura sukcesywnie będzie spadać, pojawią się też intensywne opady deszczu oraz ostatnie w tym sezonie burze. Im bliżej weekendu, tym pogoda w Tatrach będzie bardziej niebezpieczna. Będzie porywiście wiało, a widoczność będzie bardzo słaba. Warunki do uprawiania turystyki wysokogórskiej będą zatem batrdzo niekorzystne.

To jednak nie koniec. Jak zapowiadają meteorolodzy, w weekend deszcz zamieni się w deszcz ze śniegiem i sam śnieg, a zimowa aura zostanie w górach na dłużej. Śnieżyce i silny wiatr przyniosą spadek odczuwalnej temperatury nawet do minus dziesięciu stopni. W Małopolsce będzie w tym czasie zdecydowanie chłodniej, ale na opady śniegu nie ma co liczyć.

Fryzjerka szarpała się z kozą o kwiaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE