Wieliczka: Sceny niczym z filmu akcji. Dramatyczny pościg za bandytą w Passacie [WIDEO]

2020-09-22 11:30 Amadeusz Calik
Wieliczka: Sceny niczym z filmu akcji. Dramatyczny pościg za bandytą w Passacie [WIDEO]
Autor: Policja Wieliczka

Wieliccy policjanci podjęli pościg za 35-letnim kierowcą VW Passata. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary trzech lat pozbawienia wolności. Nie zamierzał on jednak dobrowolnie zatrzymać się do kontroli i zaczął uciekać, czym stworzył niemałe zagrożenie. Wtedy rozpoczął się policyjny pościg, który zobaczycie w filmie na SE.pl.

Policja w Wieliczce prowadziła postępowanie wobec 35-letniego mieszkańca powiatu, który był poszukiwany od ponad czterech lat. Wydano za nim dwa listy gończe m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu oraz narkotyki. W miniony piątek (18 września) w godzinach porannych funkcjonariusze zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który poruszał się VW Passatem po Wieliczce.

Mundurowi chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli, ale ten nie reagował na ich sygnały. Gdy dwa radiowozy zablokowały mu drogę, wjechał na przejście dla pieszych, uderzył w sygnalizator i zaczął uciekać. Pościg trwał przez kilka kilometrów, a zobaczyć możecie go na poniższym wideo:

Sceny jak z filmu akcji w Wieliczce. Dramatyczny pościg za bandytą

Mężczyzna w pewnym momencie skręcił w drogę szutrową i dojechał w rejon pobliskiego lasu licząc, że pieszo uda mu się uciec przez policjantami. Funkcjonariusze szybko dogonili uciekiniera i przewieźli do policyjnej izby zatrzymań. Tam usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, do którego się przyznał. 35-latka przewieziono do aresztu śledczego w Krakowie.