Krwawienie do mózgu i liczne złamania. Dwumiesięczne niemowlę było maltretowane przez rodziców? [AUDIO]

2017-11-29 16:52
Zdjęcie poglądowe
Autor: Zozz_ / pixabay Zdjęcie poglądowe

Prokuratura Rejonowa Kraków - Krowodrza prowadzi postępowanie w sprawie rodziców dwumiesięcznego dziecka, u którego stwierdzono obrażenia mogące świadczyć o przemocy fizycznej.

Dwumiesięczne dziecko trafiło w niedzielę do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Lekarz przeprowadzający badania stwierdził u niemowlęcia krwawienie do mózgu oraz liczne zestarzałe złamania żeber, obojczyków, kości udowej, kości podudzia, kości przedramienia, a także zasinienia.

Dziecko zostało zabrane do szpitala przez pogotowie, które wezwali rodzice. Ci zostali zatrzymani następnego dnia. Dziś do prokuratury trafiła opinia Zakładu Medycyny Sądowej, z której wynika, że niemowlę było maltretowane. 32-letni Robert H. i 26-letnia Milena W. usłyszeli zarzuty znęcania się nad dzieckiem. 

Podejrzani nie przyznają się do popełnienia zarzucanego im czynu. Prokurator wystąpił o tymczasowe aresztowanie rodziców dziecka na trzy miesiące. 

Zobacz też: 

>>> Tych ludzi szuka policja w całym kraju: Są podejrzani o pedofilię. Wśród nich są osoby z Małopolski [ZDJĘCIA]

>>> Kraków: Makabryczne odkrycie przy ul. Krowoderskich Zuchów. W piwnicy znaleziono ciała matki i małego dziecka [AUDIO]​

Posłuchaj materiału Kasi Zykubek, reporterki Radia ESKA: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE