Krzyszkowice: Przez ulewę stracili dojazd do swoich domów. "Rozważamy budowę mostu tymczasowego"

2021-07-21 10:00
Głogoczów i Krzyszkowice pod wodą! Premier Morawiecki odwiedził zniszczoną gminę
Autor: Małopolski Urząd Wojewódzki Kolejne fale opadów doprowadziły do ogromnych zniszczeń w gminie Myślenice.

Około stu mieszkańców Krzyszkowic (gm. Myślenice) nie może dojechać do swoich domów. To efekt nawałnic, które w weekend szalały nad Małopolską. Z użytkowania został wyłączony most w Krzyszkowicach, dlatego rozważana jest budowa przeprawy tymczasowej. Dzisiaj ma się odbyć rekonesans w terenie, który da odpowiedź na pytanie, czy budowa w tym miejscu jest możliwa.

Mieszkańcy nie mogą dojechać do domów. Powstanie most tymczasowy w Krzyszkowicach?

Mieszkańcy gminy Myślenice w dalszym ciągu odczuwają skutki weekendowych nawałnic. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, około stu osób w Krzyszkowicach nie może dojechać do swoich domów z powodu zniszczeń powstałych podczas ulewy. Wyłączony z użytkowania został most w tej miejscowości. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita potwierdził, że rozważana jest budowa przeprawy tymczasowej. Swoje wsparcie w tej sprawie obiecał premier Mateusz Morawiecki. Ma ono polegać na zadysponowaniu sprzętu niezbędnego do budowy mostu tymczasowego z zasobów Agencji Rezerw Strategicznych. Nie wiadomo jednak, czy postawienie przeprawy będzie wykonalne ze względów technicznych. Dzisiaj ma się odbyć rekonesans w terenie, który da odpowiedź na pytanie o możliwość realizacji inwestycji. Dodatkowo podczas posiedzenia sztabu kryzysowego samorządowcy wnioskowali, by wojewoda wystąpił do premiera o wydanie rozporządzenia, które umożliwi zastosowanie w gminie Myślenice uproszczonej procedury remontów i odbudowy zniszczonych budynków.

PRZECZYTAJ: Morderstwo na os. Kościuszkowskim w Krakowie! 39–latek został zabity, bo nachodził byłą dziewczynę? [WIDEO]

ZOBACZ: Zalane wsie czekają na ratunek! Co premier Morawiecki obiecał poszkodowanym przez żywioł?

Morderstwo na os. Kościuszkowskim w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE