Piłka

Autor: pixabay.com / jarmoluk Piłka

Lotto Ekstraklasa: Wisła Kraków ROZGROMIŁA Koronę Kielce!

2019-03-09 22:43

Aż osiem bramek padło w meczu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy. Wisła Kraków dosłownie rozgromiła Koronę Kielce na ich stadionie wygrywając 6:2. To zdecydowanie najlepszy mecz rundy wiosennej dla Białej Gwiazdy.

Bohaterem spotkania stał się Krzysztof Drzazga, który dla drużyny z Reymonta zdobył aż trzy gole. Choć w 15 minucie Korona Kielce wyszła na prowadzenie po bramce Vato Arveladze to nie utrzymała się długo na pozycji lidera. Dziesięć minut później był już remis 1:1. Drużyna ze świętokrzyskiego wróciła na prowadzenie w 29. minucie po drugim golu gruzińskiego napastnika, ale Biała Gwiazda nie była dłużna - Kuba Błaszczykowski doprowadził do remisu 2:2 - i z takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Drugie czterdzieści pięć minut to triumf drużyny spod Wawelu, która zdobyła kolejne cztery gole i tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 2:6. W następnej kolejce Biała Gwiazda zmierzy się z Cracovią. Derby Krakowa już za tydzień!

Korona Kielce zajmuje 8. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy z bilansem 36 punktów, wyprzedzając Wisłę Kraków o jedną pozycję i jeden punkt.

Informacje o meczu:

Korona Kielce – Wisła Kraków 2:6 (2:2), Widzów na Suzuki Arenie: 9644

Skład Korony Kielce: Miśkiewicz – Rymaniak, Kovacević, Gnjatić (52 Sewerzyński), Gardawski – Żubrowski, Petrak (57 Jukić) – Arveladze, Pućko, Bjelica (68 Kosakiewicz) – Soriano

Skład Wisły Kraków: Lis – Burliga (78 Słomka), Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Basha, Savicević (83 Plewka) – Błaszczykowski (71 Palcić), Drzazga, Peszko – Kolar

Bramki: 15' Vato Arveladze, 25' Krzysztof Drzazga, 29' Vato Arveladze, 38' Jakub Błaszczykowski, 51' Krzysztof Drzazga, 55'  Vukan Savicevic, 65' Łukasz Burliga, 80' Krzysztof Drzazga