Polskie "drapacze chmur". Zobacz najwyższe budynki w polskich miastach! [ZDJĘCIA]

2020-04-13 12:00

Do tej pory myślałeś, że poza Warszawą w żadnym polskim mieście nie ma wysokich budynków? Byłeś w błędzie. Zebraliśmy dla Was zestawienie najwyższych budynków w polskich miastach.

Żeby ranking miał sens pominęliśmy kilka wysokich wieżowców w Warszawie - tych powyżej 100 metrów jest w stolicy aż 21. Wybraliśmy największe polskie miasta i sprawdziliśmy, gdzie możemy spojrzeć na innych "z góry" ;)

W naszym kraju wciąż nie ujrzymy jednak tak wysokich budynków, jak np. w Arabii Saudyjskiej, czy Stanach Zjednoczonych Ameryki. Najwyższy wieżowiec świata znajduje się obecnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Burdż Chalifa ma niemal kilometr wysokości! (dokładnie 828 metrów). Na szczycie listy dominują wysokościowce z Chin, USA, Korei Południowej, Tajwanu, Malezji, Wietnamu i Rosji. 

Zobacz koniecznie: 

>>> Niezapomniane lata 90! Pamiętasz jeszcze te rzeczy? [GALERIA]

>>> Śmierć 40-latka w Małopolsce. We krwi miał... 11 promili alkoholu

>>> Opuszczona szkoła w Małopolsce. Te zdjęcia przyprawią Cię o dreszcze!

Życzenia Wielkanocne 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają