Koniec z zielonymi strzałkami! Systematycznie znikają ze skrzyżowań. Będą wielkie korki?

2019-03-08 18:52
Sygnalizacja świetlna - zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Sygnalizacja świetlna - zdjęcie ilustracyjne

Zielone Strzałki to sygnalizatory, które umożliwiają kierowcom warunkowy skręt na skrzyżowaniu. Ostatnio zniknęły one z sygnalizatorów w takich miejscach jak Prandoty/29 listopada czy Mogilska/Lema. 

Powodów tego, że strzałki znikają, jest parę. - W pierwszym przypadku mówimy o zabezpieczeniu ruchu rowerowego. I to jest na przykład skrzyżowanie na ulicy Mogilskiej lub Rondo Czyżyńskie lub skrzyżowanie na wylocie ulicy Prądnickiej. To są miejsca, w których możliwość skrętu na warunkowej strzałce została zlikwidowana z powodu dość intensywnego ruchu rowerowego - mówi Bartosz Piłat z Zarządu Transportu Publicznego.

Zobacz koniecznie >>> Piękniejsza twarz polskiej policji. Te odważne Panie codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo [ZDJĘCIA]

Kolejnym powodem jest pojawienie się możliwości zawracania na głównej ulicy, co mogłoby prowadzić do kolizji w przypadku pozostawienia strzałki. Tak jest choćby na skrzyżowaniach Meissnera/śliczna i Opolska/Łokietka. Z tej sytuacji nie do końca zadowoleni są kierowcy - Były mniejsze korki przez strzałki. A teraz będą większe - przyznaje jeden z kierowców - Gdyby ludzie przestrzegali przepisów to strzałki by mogły zostać - dodaje inny.

Zobacz też >>> Niesamowite zdjęcia! Z Krakowa było widać Tatry [GALERIA]

I faktycznie - jak zauważają przedstawiciele stowarzyszenia Pieszy Kraków, strzałek w Polsce jest za dużo i stwarzają one zagrożenie. A to dlatego, że kierowcy nie stosują się do przepisów o zatrzymaniu i ustąpieniu pierwszeństwa pieszym na pasach.

Posłuchaj co o zielonych strzałkach mówi Bartosz Piłat  z Zarządu Transportu Publicznego:

KLIKNIJ I SPRAWDŹ: 

>>> Polskie "drapacze chmur". Zobacz najwyższe budynki w polskich miastach! [ZDJĘCIA]

>>> Takie rzeczy tylko w MPK. Nogi na siedzeniu to jest nic! [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE