Piękniejsza twarz polskiej policji. Te odważne Panie codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo [ZDJĘCIA]

2019-03-08 15:54

Policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli drogowej, patrolująca ulice, to w dzisiejszych czasach widok, który nikogo nie dziwi. 25% składu osobowego Policji stanowi płeć piękna. W komórkach logistycznych, administracyjnych, bez których Policja nie mogłaby działać, większość stanowią Panie.

Coraz więcej kobiet zakłada policyjny mundur i ślubuje stać na straży prawa. Panie pełniące służbę w Policji nie mogą liczyć na przywileje. Tak samo jak mężczyźni muszą przejść testy sprawnościowe i rozpocząć służbę w Policji od służby patrolowej.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Te piękne i odważne kobiety służą w policji i dbają o bezpieczeństwo!

Policjantka z radarem coraz mniej dziwi kierowców, ale służba Pań to nie tylko drogówka, czy patrolowanie ulic. Kobiety obecne są we wszystkich pionach: w prewencji, służbie kryminalnej i dochodzeniowej. Pracują także na stanowiskach dzielnicowych lub kierują jednostkami, jak na przykład nadkom. Dorota Tokarz, która  pełni obowiązki  Komendanta  Powiatowego Policji w Limanowej.

Zobacz też >>> Niesamowite zdjęcia! Z Krakowa było widać Tatry [GALERIA]

Wśród kadry kierowniczej w Policji znajduje się kilkaset Pań, a w całej formacji jest ich kilkanaście tysięcy. W historii Policji jak do tej pory były dwie Panie, które awansowały na stopień generalski. Pierwszą kobietą generał w polskiej Policji była nadinsp. Irena Doroszkiewicz, która pełniła służbę m.in. na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Drugą Panią generał jest nadinsp. Helena Michalak – Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., która pełniła służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Głównego Policji.

Czytaj też >>> Ich bajeczne majątki robią wrażenie! Oto najbogatsi ludzie w Polsce [TOP 20]

Kobieca część polskiej Policji to nie tylko funkcjonariuszki w mundurach. To także kobiety zajmujące się logistyką wspomagającą pracę policjantów. Dbają o właściwy obieg dokumentacji, wyposażenie jednostek oraz funkcjonariuszy, zajmujące się sprawami administracyjnymi, finansowymi, kadrowymi czy inwestycyjnymi. Choć nie widujemy ich na zewnątrz, to bez ich pracy właściwe funkcjonowanie komend i komisariatów nie byłoby możliwe.

Z okazji Dnia Kobiet  składamy wszystkim policjantkom (i nie tylko) najcieplejsze życzenia dalszego rozwoju zawodowego i możliwości realizowania swoich pasji!

Zobacz koniecznie: 

>>> Polskie "drapacze chmur". Zobacz najwyższe budynki w polskich miastach! [ZDJĘCIA]

>>> Takie rzeczy tylko w MPK. Nogi na siedzeniu to jest nic! [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE