Życie na dwóch metrach kwadratowych? Najmniejszy apartament świata jest w... Krakowie! [ZDJĘCIA, AUDIO]

2019-02-20 14:54

Kraków może się pochwalić najmniejszym apartamentem w Polsce i jednym z najmniejszych na świecie. Lokal liczy sobie całe dwa i pół metra kwadratowego powierzchni. Można w nim znaleźć właściwie wszystko co niezbędne do życia. 

Najmniejszy polski apartament jest w Krakowie. Metraż to, bagatela, całe dwa i pół metra kwadratowego. Ze względu na wielkość najemcy nie spędzają w lokalu zwykle dłużej niż tydzień, ale firma która go wynajmuje zapewnia, że apartament ma wszystko co niezbędne do życia - mówi odpowiedzialny za wynajem mieszkania miniatury Filip Różański.

- Mamy prysznic, ubikację, malutki aneks kuchenny, który również zawsze da się przerobić w miejsce do pracy, no i na antresoli mamy łóżku z materacem, jest nawet telewizor plazmowy - dodaje Różański. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: Najmniejszy apartament świata jest w Krakowie!

Idea tak zwanych hoteli kapsułowych, składających się jedynie z miejsca do spania, narodziła się w Japonii. Hotele były odpowiedzią na problem niewyspania pracowników japońskich firm, którzy pracowali tak długo, że nie wracali do swoich domów, bo były zbyt daleko od miejsca pracy. Japońskie kapsuły mają metr wysokości, metr szerokości oraz dwa metry długości.

Firma wynajmująca nie wie jaki był zamysł architekta gdy projektowano apartament, ale lokal najlepiej sprawdza się na krótkie wizyty turystyczne i biznesowe. - Mamy rezerwacje wprzód, nawet do 2020 roku. Mamy klientów, którzy wracają tutaj regularnie i są to stali klienci - zarówno biznesowi, jak i turyści którzy wcześniej spróbowali [mieszkania w mikro apartamencie - przyp. red.]

Mieszkanie znajduje się tylko kilka minut od Starego Miasta, więc jego doskonała lokalizacja sprzyja zwiedzaniu Krakowa.

O krakowskim mikro apartamencie, z odpowiedzialnym za jego wynajmowanie Filipem Różańskim rozmawiał Kuba Paduch. Posłuchaj rozmowy: 

Zobacz koniecznie:

>>> "LGBT to propagowanie pedofili". Skandaliczny wpis małopolskiej kurator oświaty

>>> Kraków: Superksiężyc 2019 zrobił wielkie wrażenie! [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE