Ich bajeczne majątki robią wrażenie! Oto najbogatsi ludzie w Polsce [TOP 20]

2019-03-01 18:15

Miesięcznik "Forbes" opublikował kolejny ranking najbogatszych Polaków. W 2019 roku na pierwszą pozycję po 12 latach wrócił Michał Sołowow, kielecki biznesmen, który jest właścicielem wielu marek znanych na polskim rynku.     

W ciągu ostatnich kilkunastu lat liczba miliarderów obecnych na liście najbogatszych Polaków zwiększyła się niemal dwukrotnie - w 2019 roku w zestawieniu znalazło się aż 43 miliarderów. Z pierwszej lokaty spadli Dominika i Sebastian Kulczykowie, którzy rozdzielili między siebie majątek odziedziczony po ojcu, Janie Kulczyku. To on przez wiele lat był na szczycie najbogatszych. 

KLIKNIJ I ZOBACZ: Ich bajeczne majątki robią wrażenie! Oto najbogatsi ludzie w Polsce

Po jego śmierci w 2015 r. majątek odziedziczyły jego dzieci – syn Sebastian i córka Dominika. Tym sposobem to oni zajęli pierwsze miejsce w rankingu 100 najbogatszych Polaków w 2016 r. publikowanego co roku przez miesięcznik „Forbes”. Przed rokiem ich wspólny majątek szacowano na 15,9 mld zł.

Do należącej do nich firmy Kulczyk Investments należą udziały w spółkach z takich branż jak energetyka, przemysł chemiczny, browarnictwo, wydobycie surowców, nieruchomości. Do Kulczyk Investments należy także spółka Autostrada Wielkopolska, czyli odcinek Autostrady A2 pomiędzy Koninem a Świeckiem.

Na drugiej lokacie znalazł się Zygmunt Solorz-Żak, właściciel i założyciel telewizji Polsat oraz sieci komórkowej Plus. Z kolei trzecie miejsce zajęli "ex-aequo" Dominika i Sebastian Kulczykowie.  

Zobacz koniecznie: 

>>> Polskie "drapacze chmur". Zobacz najwyższe budynki w polskich miastach! [ZDJĘCIA]

>>> Niezapomniane lata 90! Pamiętasz jeszcze te rzeczy? [GALERIA]

>>> Życie na dwóch metrach kwadratowych? Najmniejszy apartament świata jest w... Krakowie! [ZDJĘCIA, AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają