Łukasz Kmita trafił na kwarantannę. Wojewoda miał kontakt z zakażonym koronawirusem

2020-08-13 17:41 Amadeusz Calik
Łukasz Kmita trafił na kwarantannę. Wojewoda miał kontakt z zakażonym koronawirusem
Autor: MUW

Nowy wojewoda małopolski Łukasz Kmita miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem i trafił na domową kwarantannę - poinformowało w czwartek biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal Love Kraków, miał być to wiceminister sportu i poseł z Olkusza - Jacek Osuch.

W środę w godzinach wieczornych, Łukasz Kmita dowiedział się, że miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Wojewoda małopolski skontaktował się z sanepidem i zgodnie z procedurami poddał się obowiązkowej kwarantannie domowej. Najbliżsi współpracownicy oraz osoby, z którymi miał on w ostatnim czasie kontakt zostały objęte nadzorem epidemiologicznym. 

Łącznie w Urzędzie Wojewódzkim na kwarantannie przebywa ośmiu pracowników - wszyscy pracują zdalnie. Jak nieoficjalnie ustalił portal Love Kraków, zakażony ma być poseł Jacek Osuch, z którym Kmita miał mieć kontakt. 

- Wojewoda aktualnie czuje się dobrze. Ani on, ani osoby z jego najbliższego otoczenia na tę chwilę nie mają typowych objawów infekcji. Wojewoda kontynuuje realizację swoich obowiązków w oparciu o pracę zdalną -poinformowała Joanna Paździo, rzecznik prasowa MUW. 

Łukasz Kmita zaapelował do mieszkańców województwa o odpowiedzialność, przestrzeganie zasad rygoru sanitarnego i zaleceń wystosowywanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Inspekcję Sanitarną.

Newsy SE 13.08

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.