Luzowanie obostrzeń w Krakowie: Co otworzą najpierw?

i

Autor: Shutterstock Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział częściowe znoszenie obostrzeń wprowadzonych ze względu na pandemię koronawirusa.

Luzowanie obostrzeń w Krakowie: Co otworzą najpierw?

2021-04-21 13:45

Luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa zapowiedział w Salonie Politycznym Trójki minister zdrowia Adam Niedzielski. Plan łagodzenia reżimu sanitarnego w poszczególnych sektorach gospodarki ma być przedstawiony na dzisiejszej (21 kwietnia) konferencji prasowej. – Wszystko wskazuje na to, że apogeum zgonów mieliśmy w zeszłym tygodniu – powiedział w Salonie Politycznym Trójki Adam Niedzielski. Resort zdrowia prawdopodobnie wróci do regionalizacji obostrzeń.

Adam Niedzielski ogłasza znoszenie obostrzeń od 26 kwietnia

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, ogłosił dziś, że 26 kwietnia w Małopolsce wznowiona zostanie działalność branży beauty oraz zakładów fryzjerskich. Od tego dnia obowiązywała będzie również nauka hybrydowa w klasach 1-3.

Luzowanie obostrzeń w Krakowie: Co otworzą najpierw?

Dzisiaj (21 kwietnia) po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ma się odbyć konferencja prasowa ministra zdrowia, podczas której Adam Niedzielski zdradzi plan rządu na łagodzenie obostrzeń. W Salonie Politycznym Trójki minister powiedział, że obecnie nie ma planów otwierania ogródków znajdujących się przy lokalach gastronomicznych, ani umożliwienia korzystania z restauracji osobom zaszczepionym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że najbardziej prawdopodobnym ruchem Ministerstwa Zdrowia w sprawie koronawirusowych obostrzeń jest powrót do regionalizacji. Obecnie w całej Polsce obowiązują identyczne przepisy dotyczące zakazu działalności niektórych sektorów gospodarki. Przy łagodzeniu obostrzeń ma być brana pod uwagę nie tylko liczba nowych zakażeń, ale również obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów. Szczegóły mają zostać przedstawione po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego. Artykuł będzie aktualizowany.

PRZECZYTAJ: Koronawirus. W Małopolsce MNIEJSZA liczba łóżek dla zakażonych. To dobra wiadomość!

Przypomnijmy, że dzisiaj (21 kwietnia) w Małopolsce wykryto 1290 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Odnotowano 43 przypadki śmiertelne, z czego 23 wynikały wyłącznie z choroby COVID-19. W porównaniu z danymi za poprzedni dzień nastąpił ponaddwukrotny wzrost liczby zakażeń oraz spadek liczby przypadków śmiertelnych o 19. Transmisję z konferencji prasowej ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, transmitujemy na żywo w naszym serwisie – poniżej i na SE.pl.

ZOBACZ: Pod Myślenicami policja zatrzymała GROŹNEGO PRZESTĘPCĘ. 22-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE