Pod Myślenicami policja zatrzymała GROŹNEGO PRZESTĘPCĘ. 22-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Pod Myślenicami policja zatrzymała GROŹNEGO PRZESTĘPCĘ. 22-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości
Autor: KWP Kraków 22-latek był poszukiwany dwoma listami gończymi.

Pod Myślenicami policja zatrzymała 22-letniego mężczyznę, który był poszukiwany dwoma listami gończymi. Młody przestępca ma już na swoim sumieniu liczne zatargi z prawem. Nie stawił się do więzienia, by odbyć karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za rozbój oraz zniszczenie mienia, a także za przestępstwa narkotykowe. Podczas zatrzymania 22-latek stawiał czynny opór i próbował zbiec przez okno. W zajmowanym przez niego pokoju mundurowi znaleźli sporą ilość środków odurzających.

Policja zatrzymała 22-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi

Poszukiwany od ponad czterech miesięcy 22-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego został zatrzymany przez policję pod Myślenicami. Mężczyzna w przeszłości miał już liczne zatargi z prawem, był między innymi poszukiwany dwoma listami gończymi i nie stawił się do więzienia, by odbyć karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności za rozbój, zniszczenie mienia oraz przestępstwa narkotykowe. W międzyczasie prokurator wydał też za mężczyzną dwa zarządzenia o poszukiwaniach za niezatrzymanie się do kontroli drogowych. Ze względu na domniemanie, że 22-latek posiada broń palną lub inne niebezpieczne narzędzia w jego zatrzymaniu brali udział funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Podczas zatrzymania mężczyzna stawiał czynny opór.

PRZECZYTAJ: Koronawirus. W Małopolsce MNIEJSZA liczba łóżek dla zakażonych. To dobra wiadomość!

Do akcji doszło w sobotę, 17 kwietnia na terenie powiatu myślenickiego. Mimo, że 22-latek został zaskoczony wizytą policjantów desperacko próbował uniknąć odpowiedzialności. Usiłował nawet uciec przez okno, lecz szybko został obezwładniony przez mundurowych. Podczas wykonywanych czynności, w pokoju zajmowanym przez poszukiwanego policjanci natrafili na znaczne ilości narkotyków. Zabezpieczyli ponad 36 gramów suszu marihuany, blisko 26 gramów amfetaminy, ponad 73 gramy mefedronu i znajdujące się na parapecie wyrośnięte sadzonki konopi indyjskich, a także wagę dilerską i młynek do mielenia narkotyków. Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a w poniedziałek (19 kwietnia) został przez kryminalnych doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności. Dodatkowo za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu kolejny wyrok. Sąd może go skazać nawet na 10-letnią odsiadkę za kratami.

ZOBACZ: Chrzanów: Niebezpieczna impreza nastolatków w środku szalejącej pandemii! 15-latka z ponad 3 promilami alkoholu we krwi

Kopki k. Rudnika. Dlaczego matka zabiła dzieci i siebie? Rozmowa z psychologiem społecznym
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE