Chrzanów: Niebezpieczna impreza nastolatków w środku szalejącej pandemii! 15-latka z ponad 3 promilami alkoholu we krwi

2021-04-20 13:51 PAP ON
Tarnobrzeg. Miał być w izolacji, ale poszedł po alkohol. Grozi mu nawet 8 lat więzienia
Autor: Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Kilkoro nastolatków mimo obostrzeń zorganizowało zakrapianą imprezę nad rzeką w Chrzanowie (Małopolskie). Jak podaje Polska Agencja Prasowa, jedna z uczestniczek nielegalnej zabawy, 15-latka, miała ponad 3 promile alkoholu we krwi. Młodzież odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Jak ustaliła policja, grupa nastolatków z Chrzanowa i Trzebini za pośrednictwem komunikatora internetowego umówiła się na spotkanie nad rzeką Chechło.

Czytaj też: Kraków: Dzik zaatakował psa! Oto efekty skomplikowanej operacji

"Dziwne zachowanie 15-latki, która ledwo trzymała się na nogach, zauważył jeden z przechodniów i natychmiast postanowił zaalarmować odpowiednie służby" – przekazała we wtorek Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Przed przyjazdem karetki pogotowia oraz policji pozostali uczestnicy imprezy oddalili się w obawie przed konsekwencjami.

Przewiezionej do szpitala z otarciami naskórka 15-latce pobrano krew na oznaczenie alkoholu – wynik: ponad 3 promile.

Czytaj też: Uwaga! Niedźwiedź grasuje w Tatrach. Straż Graniczna: "Nielegalna migracja ze Słowacji"

"Policjanci bardzo szybko ustalili, kto brał udział w spotkaniu nad rzeką. Całą grupę mogą czekać konsekwencje prawne przed sądem rodzinnym. Drugim aspektem sprawy jest złamanie zasad sanitarnych dotyczących grupowania się" – zauważyła Cisło.

Funkcjonariusze wyjaśniają również skąd nastolatkowie wzięli alkohol. Osobie, która go sprzedała, grozi grzywna i utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE