Koronawirus. W Małopolsce MNIEJSZA liczba łóżek dla zakażonych. To dobra wiadomość!

Koronawirus w regionie
Autor: MAREK KUDELSKI /SUPER EXPRESS

W Małopolsce będzie mniej łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Taką decyzję podjął wojewoda małopolski Łukasz Kmita i jest to dobra wiadomość, ponieważ oznacza, że coraz mniejsze grono osób zmagających się z chorobą COVID-19 wymaga hospitalizacji. Największa redukcja łóżek covidowych nastąpi w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Od soboty (17 kwietnia) w województwie liczba miejsc przeznaczonych dla zakażonych pacjentów spadła już o 188.

Mniejsza liczba covidowych łóżek w Małopolsce

W Małopolsce zmniejsza się liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem. To dobra wiadomość, ponieważ jest związana z mniejszą, niż dotychczas liczbą osób zmagających się z chorobą COVID-19, które wymagają hospitalizacji. Od soboty (17 kwietnia) liczba łóżek covidowych w szpitalach zmniejszyła się o 188, a wojewoda małopolski Łukasz Kmita podjął decyzję o redukcji kolejnych 132 miejsc. - Wśród tych 132 łóżek jest osiem łóżek intensywnej terapii w Szpitalu Uniwersyteckim. Mamy nadzieję, że szpital będzie mógł wracać do częściowej operatywy w zakresach niecovidowych, które są najpilniejsze – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Największa redukcja miejsc covidowych nastąpi w dwóch tarnowskich szpitalach: św. Łukasza (36) i w szpitalu im. Szczeklika (30). W Szpitalu Wojskowym w Krakowie liczba łóżek spadnie o 18, w Oświęcimiu o 10, w Proszowicach o 18, a w Brzesku o 12. Od soboty o 56 zmniejszyła się również liczba miejsc w szpitalu tymczasowym w Hali EXPO w Krakowie.

PRZECZYTAJ: Chrzanów: Niebezpieczna impreza nastolatków w środku szalejącej pandemii! 15-latka z ponad 3 promilami alkoholu we krwi

Przypomnijmy, że wczoraj (20 kwietnia) w Małopolsce potwierdzono 630 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W samym Krakowie liczba nowych przypadków wyniosła 147. Niepokoić może natomiast wciąż notowana wysoka liczba zgonów. Wczoraj w Małopolsce potwierdzono 62 przypadki śmiertelne, z czego 42 wynikały wyłącznie z choroby COVID-19. 

ZOBACZ: Uwaga! Niedźwiedź grasuje w Tatrach. Straż Graniczna: "Nielegalna migracja ze Słowacji"

Potworny wypadek na trasie S8 w Warszawie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE