Ma troje wspaniałych dzieci i… raka piersi. "Zbieramy na lek ostatniej szansy dla Sylwii"

2021-07-31 12:37
Mama trójki dzieci walczy z rakiem
Autor: archiwum prywatne

Sylwia Nowak z gminy Kocmyrzów pod Krakowem wiodła spokojne życie. Jej najmłodszy synek właśnie zaczął uczęszczać do przedszkola, a ona dowiedziała się, że zaatakował ją rak. Diagnoza lekarzy brzmiała jak wyrok: HER2-dodatni – to szczególnie agresywna postać raka piersi, która szybko się rozwija i daje przerzuty do odległych narządów. Sylwia z rakiem piersi walczy już ponad 1,5 roku. Szansą na uratowanie jej życia jest nierefundowany lek Kadcyla. Niestety kosztuje prawie 200 tysięcy złotych.

Mama trójki dzieci walczy o życie! Potrzebny bardzo kosztowny lek

Kadcyla to lek, który „STOSUJE SIĘ” w leczeniu uzupełniającym chorych na HER2-dodatniego, po nieskutecznej chemioterapii przedoperacyjnej. To właśnie tego leku potrzebuje Sylwia. Kobieta ma dla kogo żyć. Jest mamą trójki wspaniałych dzieci 16–latki, 12–latka i najmłodszego 6–letniego Olafa. 

– Po nieskutecznej chemioterapii, Sylwia potrzebuje leku o nazwie KADCYLA "stosuje się" go w leczeniu uzupełniającym chorym na HER-2 - dodatnim (agresywna postać raka piersi, szybko się rozwija i daje przerzuty do innych narządów). Leczenie jest bardzo kosztowne 195 tysięcy złotych, 15 wlewów po 13 tysięcy złotych każdy – pisze na grupie licytacyjnej przyjaciele Sylwii.

Jak można pomóc Sylwii?

Przyjaciele Sylwii utworzyli zrzutkę https://zrzutka.pl/bas9mv?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR3oWlN0pSfIGOEgWldwxUTHreltRCINZWzEViv7igEt0iEQCTLwXzvZR_o

Można także wziąć udział w licytacjach https://www.facebook.com/groups/147658490823511

19 letnia dziewczyna zginęła pod kołami autobusu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE