Lekarze musieli przyszywać palec 41-latce. Makabryczny wypadek podczas cięcia drewna

i

Autor: Engin_Akyurt/cc0/pixabay Ranną kobietę do szpitala zawiózł radiowóz "na sygnałach".

Do szpitala pojechała radiowozem

Lekarze musieli przyszywać palec 41-latce. Makabryczny wypadek podczas cięcia drewna

2022-09-20 7:37

Natychmiastowej pomocy potrzebowała 41-letnia kobieta, które uległa makabrycznemu wypadkowi podczas cięcia drewna. Poszkodowana miała prawie odcięty palec u prawej ręki, a na drugim palcu bardzo poważną ranę, dlatego do szpitala "na sygnałach" zawiózł ją przypadkowo napotkany radiowóz. Błyskawiczną reakcją na krzywdę 41-latki wykazało się dwoje funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy policji.

Makabryczny wypadek podczas cięcia drewna. 41-latka została poważnie ranna

Fatalnemu wypadkowi podczas cięcia drewna uległa 41-letnia mieszkanka powiatu nowotarskiegoPoszkodowana miała niemal odcięty jeden z palców u prawej ręki oraz bardzo poważną ranę na drugim palcu. Mąż kobiety zabrał ją do szpitala, a dostać się do placówki pomogli rannej policjanci z nowotarskiej drogówki. W Sieniawie podbiegł do nich zdenerwowany kierowca i wytłumaczył, że jego żona musi natychmiast trafić pod opiekę lekarzy. Starszy aspirant Jerzy Sabura i starszy aspirant Lidia Walkowiec zareagowali błyskawicznie. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Dramatyczna walka o życie turystów w Tatrach. "Głęboka hipotermia i odmrożenia kończyn"

Szczątki niemieckich policjantów odkryto w Siadle Górnym

Radiowozem do szpitala

Funkcjonariusze pomogli wsiąść rannej kobiecie do radiowozu i zawieźli ją „na sygnałach” do szpitala w Nowym Targu. O zdarzeniu powiadomili dyżurnego nowotarskiej komendy, który uprzedził personel szpitala o transporcie kobiety do ich placówki. Po dotarciu na miejsce mundurowi przekazali poszkodowaną pod opiekę czekających już na nią specjalistów. 

Sonda
Czy znasz zasady udzielania pierwszej pomocy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE