Osobówka uderzyła w busa

Potworny wypadek na A4 pod Tarnowem. Bus z Ukraińcami przewrócił się na jezdnię

2022-09-19 10:22

Pięć osób zostało poszkodowanych w wypadku na autostradzie A4 pod Tarnowem, do którego doszło w poniedziałek, 19 września około godz. 1.00 w nocy. Jak podaje Radio ESKA, samochód osobowy uderzył tam w busa przewożącego obywateli Ukrainy. Pojazd przewrócił się na bok, a jedna z poszkodowanych osób została uwięziona wewnątrz uszkodzonej maszyny.

Wypadek na autostradzie A4. Osobówka uderzyła w busa z Ukraińcami

W poniedziałek (19 września) około 1.00 w nocy na odcinku autostrady A4 Brzesko-Tarnów doszło do groźnego wypadku. Jak podaje Radio ESKAprzyczyną zdarzenia była niefrasobliwość kierowcy osobowej skody, który zjechał na sąsiedni pas ruchu bez zachowania należytej ostrożności i uderzył w busa przewożącego obywateli Ukrainy. Uderzony pojazd przewrócił się na bok, a jeden z jego pasażerów został uwięziony wewnątrz uszkodzonej maszyny. Ze względu na obrażenia nie był on w stanie samodzielnie opuścić busa, dlatego został ewakuowany przez strażaków. Łącznie w wypadku ucierpiało pięć osób, wszyscy poszkodowani podróżowali busem. Pasażerowie osobówki wyszli ze zdarzenia bez szwanku. 

Poniżej galeria zdjęć z miejsca zdarzenia.

PRZECZYTAJ: Drewniany dom płonął jak pochodnia! Właścicielka straciła cały dobytek życia

Obecnie miejsce wypadku jest już udrożnione i nie występują utrudnienia w ruchu drogowym. Niemniej bezpośrednio po zdarzeniu doszło tam do kilku następnych kolizji, spowodowanych brakiem ostrożności kierowców. Łącznie brało w nich udział sześć pojazdów, w tym cztery osobówki i dwa busy.

14. Zlot zabytkowych samochodów w Nowym Sączu
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?