Małopolska. 46-latek znęcał się nad swoją żoną. Został wyrzucony z domu

2021-09-27 12:03

46-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który znęcał się nad swoją żoną został wyrzucony z domu na podstawie nakazu wydanego przez policję. Mężczyzna nie może się również zbliżać do pokrzywdzonej, a mundurowi wszczęli wobec niego dochodzenie. 46-latkowi grozi kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Znowelizowana w zeszłym roku ustawa antyprzemocowa nadała policji uprawnienia do wydawania wobec sprawców przemocy domowej nakazu opuszczenia lokalu zamieszkiwanego razem z pokrzywdzonymi. Właśnie taki środek zastosowano wobec 46-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który dopuścił się nękania fizycznego oraz psychicznego swojej żony. Zgłoszenie o przestępstwie policja w Jordanowie otrzymała w środę (22 września). Na miejscu mundurowi potwierdzili, że podczas domowej awantury 46-latek zachowywał się agresywnie w stosunku do swojej żony. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu nakaz natychmiastowego opuszczenia domu oraz 14-dniowy zakaz zbliżania się do niego. Po upływie tego czasu sankcja może zostać przedłużona przez sąd na wniosek osoby pokrzywdzonej. Sprawcy przemocy grozi odpowiedzialność karna. Za znęcanie się może trafić za kratki nawet na pięć lat.

PRZECZYTAJ: Wiśniowa. Wnuczka zabiła babcię: "Skończę to, co zaczęłam"

Osoby dotknięte przemocą domową lub znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej mogą uzyskać wsparcie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie - Zespole Interwencji Kryzysowej w Suchej Beskidzkiej, zlokalizowanym pod adresem: ul. Mickiewicza 31 (budynek Urzędu Pracy) lub telefonicznie pod numerem: (33) 874 21 01, adres e-mail: pcpr.zik@gmail.com. Centrum prowadzi również spotkania, konsultacje oraz programy korekcyjno-edukacyjne dla sprawców przemocy.

ZOBACZ: Małopolska. Wabili klientów atrakcyjnymi cenami. Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?
Morderstwo w Wiśniowej, wnuczka zabiła babcię
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE