Koreańczycy z północy nie znajdą już pracy w Małopolsce! [AUDIO]

2019-02-18 14:32
Coraz mniej Koreańczyków z Korei Północnej w Małopolsce
Autor: pixabay.com Coraz mniej Koreańczyków z Korei Północnej w Małopolsce

Pracy w Małopolsce Koreańczycy z Korei Północnej już nie znajdą. Małopolski Urząd Wojewódzki przestał im wydawać na to pozwolenia, a te które wydał w przeszłości, zaczął wygaszać.  

To efekt rezolucji Organizacji Narodów Zjednoczonych, która nakazuje krajom członkowskim deportować Koreańczyków z północy. Rezolucja jest reakcją na próby jądrowe podejmowane przez reżim Kim-Dzong Un'a. Do niedawna w samym Krakowie było ich ponad 350.

- Może być różnie co do zasady, natomiast w przypadku tych Koreańczyków mieliśmy do czynienia głównie z budownictwem, czyli takie zawody jak murarz, cieśla, zbrojarz przede wszystkim takie zawody - mówi Joanna Paździo z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Krakowianie nie rozumieją dlaczego za decyzje rządu oddalonego o tysiące kilometrów, karze się ludzi, którzy z tymi decyzjami nie mieli nic wspólnego. Jak ktoś tu pracuje, to niech pracuje dalej - to pokazuje, że jesteśmy otwarci na to, że możemy przyjmować ludzi z innych narodów - mówi Krakowianka - jeżeli Ci obcokrajowcy dobrze się wywiązują ze swojej pracy, integrują się z Polakami to nie mam nic przeciwko, jak najbardziej - dodaje Krakowianin.

Obecnie w Krakowie jest zameldowanych 35 Koreańczyków z północy. Jeden na stałe, a pozostali tymczasowo.

Posłuchaj naszego materiału:

Zobacz koniecznie: 

>>> Kraków: Czegoś takiego jeszcze nie było! Autobus MPK... zerwał nawierzchnię [ZDJĘCIA]

>>> Śmigłowiec Black Hawk nad Krakowem i dziesiątki radiowozów na ulicach. Co się stało? [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE