Malutka Hania założyła skrzydła anioła. Cała Polska trzymała za nią kciuki. 3-latka odeszła po cichu

2021-05-13 16:29
Malutka Hania założyła skrzydła anioła. Cała Polska trzymała za nią kciuki. 3-latka odeszła po cichu
Autor: Facebook; Walka Hanusi z Neuroblastomą Malutka Hania założyła skrzydła anioła. Cała Polska trzymała za nią kciuki. 3-latka odeszła po cichu

Hania Zajega nie żyje. Zmagania 3-letniej dziewczynki z chorobą ludzie mogli śledzić w mediach społecznościowych "Walka Hanusi z neuroblastomą", cała Polska trzymała kciuki za jej wyzdrowienie. Niestety, choć jeszcze niedawno na ustach maluszka widniał szeroki uśmiech, dziś (13 maja) jej serduszko przestało bić. "Po cichutku zgasłaś, założyłaś skrzydła anioła", czytamy we wzruszającym wpisie na Facebooku. Łzy same cisną się do oczu.

"Walka Hanusi z neuroblastomą", pod taką nazwą na Facebooku relacjonowano starcie 3-letniej dziewczynki ze śmiertelną chorobą. Hania Zajega do samego końca była pogodnym dzieckiem, z uśmiechem na usta kroczącym przez życie, które nie było usłane różami. Mieszkańcy różnych zakątków w Polsce trzymali kciuki za jej wyzdrowienie. Niestety, w czwartek (13 maja) przyszły fatalne wieści. "Gdy rano wstawało słońce, ty kochana córeczko po cichutku zgasłaś. Założyłaś skrzydła anioła i tulisz się już mocno do ukochanej babci Eli. Byłaś, jesteś i będziesz naszą super-bohaterką. Do zobaczenia, Myszeczko", czytamy we wzruszającym wpisie na profilu. Hania odeszła. Ludziom pękły serca. "Wyrazy współczucia", "trzymajcie się kochani", "biedny aniołek", piszą w komentarzach. 

Pogrzeb maleńkiej Hani odbędzie się w sobotę, 15 maja, o godz. 11:00 w kościele pw. Siostry Faustyny w Ostrężnicy, po której nastąpi odprowadzenie na cmentarz w Lgocie, o czym zawiadamia pogrążona w smutku rodzina. Dziewczynka wcześniej była pod opieką hospicjum domowego Alma Spei, któremu również należą się podziękowania za pomoc i wsparcie dla dziewczynki oraz jej rodziny. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE