Marian K. zabił 30-latka scyzorykiem, ale nie przyznaje się do winy. Szokujący powód tragedii pod Oświęcimiem

i

Autor: HOerwin56/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Marian K. zabił 30-latka scyzorykiem, ale nie przyznaje się do winy. Szokujący powód tragedii pod Oświęcimiem

2022-03-28 13:03

W sierpniu ubiegłego roku w Chełmku pod Oświęcimiem 64-letni Marian K. ugodził scyzorykiem 30-latka, powodując jego śmierć. Do sprzeczki między mężczyznami doszło z powodu... papierosów. 30-latek poprosił Mariana K. o poczęstowanie papierosem, a gdy spotkał się z odmową rozpoczęła się awantura. Jak podaje Radio Kraków, Marian K. nie przyznaje się do zarzutu zabójstwa i uważa, że tylko się bronił przed napaścią 30-latka.

Marian K. zabił 30-latka, ale nie przyznaje się do winy. Szokujący powód tragedii pod Oświęcimiem

W sierpniu zeszłego roku w Chełmku (powiat oświęcimski) doszło do tragedii. 30-letni mężczyzna zmarł w wyniku obrażeń zadanych mu scyzorykiem przez 64-letniego Mariana K. Starszy z uczestników zajścia wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe, jednak życia ugodzonego ostrym narzędziem 30-latka nie udało się uratować. Otrzymane przez niego ciosy scyzorykiem w klatkę piersiową okazały się śmiertelne. Do awantury między mężczyznami miało dojść z powodu papierosów, którymi Marian K. nie chciał poczęstować 30-latka.

Po przeanalizowaniu przez śledczych nagrań monitoringu z miejsca zdarzenia Marian K. został zatrzymany, a następnie aresztowany. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa.

PRZECZYTAJ: Osobówka dachowała pod rondem Grunwaldzkim w Krakowie. Dwie osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]

Jak podaje Radio Kraków, akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w Oświęcimiu. 64-latek nie przyznaje się do zabójstwa i twierdzi, że został napadnięty przez 30-latka i z tego powodu ugodził go scyzorykiem. Marian K. tłumaczył też, że nie chciał pozbawić życia 30-latka, lecz bronił się przed jego agresją, dlatego "stało się tak, jak się stało". Oskarżonemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

ZOBACZ: Hejter groził wysadzeniem biura posła z Krakowa! Przerażające słowa o "powolnej i bolesnej śmierci"

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grób Patrycji, która popełniła samobójstwo wieszając się na winogronie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE