Akcja była wymierzona w przestępczość narkotykową

i

Autor: Podkarpacka policja Akcja była wymierzona w przestępczość narkotykową

Maruszyna: Odnaleziono jeden z granatów zgubionych przez antyterrorystów

2017-06-12 14:12

Udało się odnaleźć jeden z granatów zgubionych podczas wtorkowej akcji na terenie Małopolski. Trwają poszukiwania drugiego.

- Mogę potwierdzić, że policja organizując poszukiwania w miejscowości Maruszyna odnalazła jeden z zagubionych granatów. Działania są kontynuowane - powiedział w rozmowie z TVN24 Krzysztof Bryniarski, zastępca prokuratora rejonowego w Nowym Targu.

Przypomnijmy: dwa granaty wypadły ze śmigłowca w rejonie miejscowości Ciche podczas wtorkowej akcji. Zgubione materiały to granaty hukowo-błyskowe. Na szczęście nie mają dużej siły rażenia. Mimo wszystko zdetonowanie takiego granatu w ręku może się skończyć bardzo poważnymi obrażeniami.

Materiały zostały utracone podczas akcji wymierzonej w przestępczość narkotykową. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy wspieranych przez policjantów z Samodzielnego Poddziału Antyterrorystycznego Policji z Rzeszowa i Lublina z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca weszło jednocześnie do budynków znajdujących się w Witowie w województwie małopolskim oraz w miejscowości Topórek w województwie mazowieckim. Policjanci zlikwidowali dużą uprawę konopi indyjskich. W dwóch miejscach zabezpieczyli ponad dwa tysiące roślin oraz ponad 40 kg marihuany. W sprawie zatrzymano pięć osób w wieku od 37 do 67 lat. Trzy osoby, w tym jedna kobieta, to obywatele Wietnamu. Dwaj pozostali mężczyźni to obywatele Polski. Jeden z nich był właścicielem budynku, w którym prowadzona była uprawa. Pozostałe osoby na co dzień mieszkały w tych budynkach i zajmowały się pielęgnacją konopi.

Czytaj też: Wjechał samochodem na... leśną ścieżkę rowerową. Auto zawisło nad skarpą [ZDJĘCIA]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany