Marzena S. i kierownictwo Wisły Kraków z zarzutami! Podejrzanym grozi 10 lat więzienia

2019-09-11 14:47 Amadeusz Calik
Marzena S., była prezes Wisły Kraków
Autor: archiwum se.pl

Zarzut uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej, nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków - to zarzuty postawione Marzenie S., byłej prezes Wisły Kraków. Zarzuty usłyszeli również Tadeusz Cz., Robert Sz. oraz Anna Z.

W ręce stróżów prawa wpadły cztery osoby bezpośrednio związane z działalnością finansową klubu sportowego w minionych latach. Zarzuca się im udział m.in. w zorganizowanej grupie przestępczej. 

Do zatrzymań doszło we wtorek, 10 września na polecenie Prokuratury Rejonowej w Poznaniu. Policjanci CBŚP zatrzymali m.in. byłą prezes Białej Gwiazdy, Marzenę S. (39 l.), Tadeusza Cz. (79 l.), Roberta Sz. (49 l.) oraz Annę Z. (35 l.). Zatrzymani usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz działania na szkodę spółki.

Jak wynika z ustaleń, szkodę jaką mogła ponieść Wisła Kraków w wyniku przestępczej działalności podejrzanych szacuje się na około 10 mln złotych. Wyprowadzane z klubu pieniądze najprawdopodobniej posłużyły zorganizowanej grupie przestępczej do sfinansowania jej członkom dalszej przestępczej działalności.

Po przeprowadzeniu w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanych zostanie podjęta decyzja o rodzaju zastosowanych środków zapobiegawczych.

Podejrzanym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Do chwili obecnej w obu sprawach zarzuty usłyszało 41 osób.