Matura, egzamin maturalny

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Matura, egzamin maturalny

Matura 2022: Polski. „Pan Tadeusz” i „Noce i dnie”. Tematy wypracowań ujawnione?

2022-05-04 14:05

Matura 2022 z języka polskiego. Jakie były tematy wypracowań? W sieci pojawiają się pierwsze informacje na temat zadań na maturze 2022 z polskiego. Pierwszy temat wypracowania miał odnosić się do tradycji (czym jest dla człowieka) i „Pana Tadeusza”, a drugi do podanego fragmentu „Nocy i dni”, z pytaniem o relacje z drugim człowiekiem, jako źródło szczęścia.

Arkusz CKE i odpowiedzi naszego eksperta z matury 2022 z języka polskiego znajdziesz w galerii poniżej. Publikujemy arkusze CKE, sugerowane odpowiedzi oraz treść wszystkich pytań i zadań z matury 2022 z języka polskiego (4.05.2022, godz. 9.00). KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

Matura 2022 z języka polskiego rozpoczęła się o godz. 9.00 w środę, 4 maja. Jeszcze przed godz. 10.00 w sieci pojawiły się potencjalne tematy wypracowań oraz zdjęcia arkuszy maturalnych. Jak to możliwe? Bez wątpienia zbada to Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE).

Zobacz koniecznie: Matura 2022. Zdjęcie arkusza hula na Twitterze. "Noce i dnie" na rozprawce z polskiego?! Internauci blokują konto od fake newsów

Matura 2022 z języka polskiego. Oficjalne tematy wypracowań z arkuszy CKE

  1. Czym dla człowieka może być tradycja? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu „Pana Tadeusza”, całego utworu Adama Mickiewicza oraz do wybranego tekstu kultury.
  2. Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej oraz do wybranych tekstów kultury.
  3. Józef Baran „Najkrótsza definicja życia”. Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij.

Matura 2022: Polski. „Pan Tadeusz” i „Noce i dnie”. Tematy wypracowań ujawnione?

Niezależnie od wybranego tematu wypracowania, uczniowie mogą odwoływać się w swojej pracy do innych znanych lektur – obowiązkowych i nieobowiązkowych – oraz tekstów kultury. Ich praca musi być zgodna z zasadami oceniania, poprawna językowo i nie krótsza niż 250 wyrazów.

O tym, czy krążące po sieci tematy wypracowań są prawdziwe, przekonamy się już wkrótce.

Zobacz: Matura 2022 język polski. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Mamy zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura polski 2022 poziom podstawowy

Sedno Sprawy - Paweł Kukiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany