Matura 2022

i

Autor: SHUTTERSTOCK, TWITTER Matura 2022: wyciekło zdjęcie arkusza CKE z tematem maturalnym. Czy jest prawdziwe?!

Matura 2022. Zdjęcie arkusza hula na Twitterze. "Noce i dnie" na rozprawce z polskiego?! Internauci blokują konto od fake newsów

2022-05-04 14:10

Trwa matura 2022 z polskiego. Maturzyści rozwiązują zadania z matury, tymczasem na Twitterze pojawiło się zdjęcie jednej ze stron arkusza CKE, na którym widać temat maturalny. Wynika z niego, że na maturze z polskiego jednym z tematów była rozprawka na podstawie powieści "Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej. Czy to zdjęcie jest prawdziwe? Czy można mówić o przeciekach z matury 2022 z języka polskiego? Internauci blokują konto, które rozsiewa te informacje.

Arkusz CKE i odpowiedzi naszego eksperta z matury 2022 z języka polskiego znajdziesz w galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Matura 2022 z języka polskiego rozpoczęła się w środę, 4 maja, o godz. 9 w szkołach w całej Polsce. Internautów najbardziej interesuje, jaka lektura była na maturze z polskiego i jakie były tematy rozprawki w arkuszu CKE. Niespodziewanie, po godzinie 9, w internecie pojawiło się zdjęcie, które może ujawniać jeden z tematów maturalnych. Znajomi i rodzice maturzystów zadrżeli widząc, z jakim tematem przyszło się być może mierzyć uczniom. - Jeśli to prawda, moja córa się załamie - pisze mama jednej z maturzystek. O jakiej lekturze i jakim temacie mowa?

"Noce i dnie" na maturze 2022 z polskiego? Lektura nieobowiązkowa załamała uczniów. Pojawiło się zdjęcie arkusza CKE! Będzie skandal?!

"Noce i dnie" na maturze 2022 z polskiego?!

Ta informacja rozgrzała Twittera do czerwoności. Internet obiegło zdjęcie arkusza maturalnego CKE z tematem rozprawki na podstawie powieści "Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej. Tego maturzyści totalnie się nie spodziewali - nie jest to bowiem lektura z listy lektur obowiązkowych, więc ciężko było przewidzieć, że pojawi się na maturze 2022 z polskiego. Temat maturalny miał brzmieć: "Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu "Nocy i dni" Marii Dąbrowskiej oraz do wybranych tekstów kultury". Czy zdjęcie opublikowane na Twitterze jest prawdziwe? Czy rzeczywiście jeden z tematów dotyczył powieści "Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej? Przekonamy się, gdy CKE opublikuje oficjalne arkusze z matury 2022 z języka polskiego.

Zdjęcie rzekomego arkusza CKE z matury 2022 z polskiego szybko zniknęło jednak z Twittera. Internauci sugerują, że konto, z którego zostało wrzucone, rozsiewa fałszywe informacje w sieci. Inni maturzyści potwierdzają jednak, że temat z "Nocy i dni" na maturze z polskiego był prawdziwy. Jaka lektura była na maturze 2022 z polskiego przekonamy się już wkrótce, gdy CKE opublikuje arkusz z języka polskiego. Nasz ekspert rozwiąże zadania maturalne i udostępni odpowiedzi. Znajdziecie je w naszej galerii.

Sonda
Którego przedmiotu obawiasz się na maturze 2022 najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany