Matura, egzamin maturalny

i

Autor: SHUTTERSTOCK Matura, egzamin maturalny

"Noce i dnie" na maturze 2022 z polskiego? Lektura nieobowiązkowa załamała uczniów. Pojawiło się zdjęcie arkusza CKE! Będzie skandal?!

2022-05-04 14:05

„Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej na maturze 2022 z języka polskiego? Są przecieki na maturze 2022? W sieci pojawiło się zdjęcie, które – według internautów – przedstawia tegoroczny arkusz maturalny z polskiego. Zadanie polega na analizie „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej. Jeśli to prawdziwy temat maturalny, to uczniowie mogą być załamani!

Arkusz CKE i odpowiedzi naszego eksperta z matury 2022 z języka polskiego znajdziesz w galerii poniżej. Publikujemy arkusze CKE, sugerowane odpowiedzi oraz treść wszystkich pytań i zadań z matury 2022 z języka polskiego (4.05.2022, godz. 9.00). KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

Matura 2022, polski, przecieki. "Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej na maturze z polskiego?

"Noce i dnie" Marii Dąbrowskiej na maturze z polskiego? W sieci pojawiły się informacje o tym, co zawiera arkusz maturalny 2022 z języka polskiego. Drugi temat wypracowania ma odnosić się do „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej. Czy te informacje są prawdziwe? Egzamin rozpoczął się o godz. 9.00, a zdjęcie arkusza szybko zostało usunięte z sieci. Nie wiemy, czy fotografia arkusza jest autentyczna, ale wygląda bardzo realistycznie.

Zobacz koniecznie: Matura 2022. Wyciekły arkusze CKE z polskiego. Jest decyzja CKE! Miarka się przebrała przez przecieki z Podlasia. "Procedury zostały zaostrzone" a historia znowu się powtarza?!

„Noce i dnie” na maturze 2022 z polskiego? Lektura nieobowiązkowa załamała uczniów. Pojawiło się zdjęcie arkusza CKE! Będzie skandal?!

Niezwykła sytuacja na maturze 2022 z języka polskiego. Raptem pół godziny po rozpoczęciu egzaminu do sieci trafiło zdjęcie arkusza maturalnego? Obrazek krąży po sieci – jest powielany i usuwany przez kolejne osoby.

Jak brzmi drugi temat wypracowania? Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Nocy i dni Marii Dąbrowskiej oraz do wybranych tekstów kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.

Przeczytaj: Matura 2022 język polski. Odpowiedzi, pytania, arkusze CKE. Mamy zadania, arkusze i odpowiedzi CKE matura polski 2022 poziom podstawowy

„Noce i dnie” na maturze 2022 z polskiego?! Maturzyści załamani. Noce i dnie Marii Dąbrowskiej

i

Autor: Twitter „Noce i dnie” na maturze 2022 z polskiego?! Maturzyści załamani. Noce i dnie Marii Dąbrowskiej
W Lublinie uczcili święto polonezem. W uroczystym tańcu wzięło kilkaset par.

Matura 2022 z języka polskiego. Oficjalne tematy wypracowań z arkuszy CKE

  1. Czym dla człowieka może być tradycja? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu „Pana Tadeusza”, całego utworu Adama Mickiewicza oraz do wybranego tekstu kultury.
  2. Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu „Nocy i dni” Marii Dąbrowskiej oraz do wybranych tekstów kultury.
  3. Józef Baran „Najkrótsza definicja życia”. Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij.
Sonda
Czy obawiasz się tegorocznego egzaminu maturalnego?

Matura 2022. Prawie 300 tys. osób rozpoczęło dziś maraton maturalny 2022. Egzamin dojrzałości potrwa w sumie kilka tygodni, ale to pierwsze dni matury przynoszą największe emocje. W środę, 4 maja, maturzyści mierzą się z językiem polskim, a w czwartek, 5 maja – z matematyką. Piątek to dla znacznej części absolwentów szkół średnich egzamin z języka angielskiego. W pierwszych dniach matur odbywają się też egzaminy z mniej popularnych przedmiotów w sesji popołudniowej (łacina, historia muzyki, a w piątek inne języki nowożytne).

Sprawdź: Matura 2022: polski przecieki. Temat maturalny ujawniony?! "Czy cierpienie uszlachetnia? Nowoczesność czy tradycja?". Twitter huczy od plotek!

Nasi Partnerzy polecają