Matura 2022. Egzamin maturalny

i

Autor: Adam Staskiewicz/East News Matura 2022. Przecieki z polskiego. Wyciekły tematy maturalne z matury z polskiego?!

Matura 2022: polski przecieki. Temat maturalny ujawniony?! "Czy cierpienie uszlachetnia? Nowoczesność czy tradycja?". Twitter huczy od plotek!

2022-05-04 14:06

Matura 2022 zaczyna się w środę egzaminem z języka polskiego (w wersji pisemnej) na poziomie podstawowym. To przedmiot obowiązkowy, z którym muszą się zmierzyć wszyscy podchodzący do matury 2022. Stąd gigantyczne emocje i… nadzieje. Co będzie na maturze z polskiego? Czy są jakieś przecieki matury 2022? Internet huczy od plotek i pyta: „czy cierpienie uszlachetnia?” albo, co jest lepsze: „nowoczesność czy tradycja”. Przecieki matura 2022: Polski.

Arkusz CKE i odpowiedzi naszego eksperta z matury 2022 z języka polskiego znajdziesz w galerii poniżej. Publikujemy arkusze CKE, sugerowane odpowiedzi oraz treść wszystkich pytań i zadań z matury 2022 z języka polskiego (4.05.2022, godz. 9.00). KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

Matura 2022 tradycyjnie rozpoczyna się egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Początek „polskiego” o godz. 9.00 (środa, 4 maja). Egzamin maturalny z języka polskiego (pp) jest obowiązkowy dla wszystkich. Składa się z pytań zamkniętych i otwartych, a najwyżej punktowane zadanie to dłuższa wypowiedź (wypracowanie), które piszą maturzyści. W internecie huczy od plotek na temat tego, jakie tematy i motywy mogą pojawić się na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym. Czy można im wierzyć?

Sprawdź to! Matura 2022. Wyciekły arkusze CKE z matematyki i polskiego. Jest decyzja CKE! Miarka się przebrała przez przecieki z Podlasia. "Procedury zostały zaostrzone"

Czy cierpienie uszlachetnia? Matura 2022: Język polski

Czy cierpienie uszlachetnia? Internauci szukają odpowiedzi na to pytanie w sieci, a w mediach społecznościowych maturzyści spekulują, że to może być jeden z tematów na maturze 2022 z języka polskiego. Czy to możliwe? Plotki na temat motywu cierpienia – w odniesieniu do literatury (m.in. „Dziadów”) – pojawiały się w sieci już wcześniej. Możliwe, że temat wypracowania odnoszący się do pytania: „czy cierpienie uszlachetnia?” mógłby pojawić się wśród tematów na maturze 2022 z języka polskiego. Wówczas maturzyści muszą odnieść się do wskazanych lektur oraz tych, które poznali przez ostatnie lata swojej edukacji.

Paniaga 2022 w Rzeszowie

Nowoczesność czy tradycja? Matura 2022: Język polski

Internet huczy od plotek o tematach na maturze z języka polskiego 2022. Czy jest szansa, że ktoś zna tematy wypracowań maturalnych przed rozpoczęciem egzaminu? Czy są przecieki? Maturzyści spekulują na temat tematów i motywów, które mogą pojawić się w ostatnim, najtrudniejszym zadaniu matury z języka polskiego, czyli wypracowaniu. „Nowoczesność czy tradycja?” – to jedno z haseł i pytań, które część osób uważa za prawdopodobne. Co jest lepsze: nowoczesność czy tradycja? W jakich lekturach występuje kontrast tych spojrzeń na świat? Co umacnia ludzi w społeczeństwie? Maturzyści zastanawiają się od rana, czy pytanie: „nowoczesność czy tradycja?” faktycznie pojawi się na maturze 2022 z języka polskiego. Sami zainteresowani poznają odpowiedź o godz. 9.00, kiedy na salach w swoich szkołach otrzymają arkusze egzaminacyjne.

Zobacz: Matura 2022: przecieki z Podlasia hitem na Twitterze. Wszystko jest w internecie. "Nadchodzi ten czas...". Nie możecie tego przegapić!

„Dziady” Mickiewicza: motyw cierpienia, motyw przemiany

Potencjalnych przecieków z matury z języka polskiego jest więcej i pojawiają się w sieci od tygodni (a niektóre od miesięcy). Czy są prawdopodobne? I tak, i nie – podpowiadają bardziej doświadczeni. Spośród setek pojawiających się w sieci dyskusji i tematów może okazać się, że ktoś zgadł ten właściwy. Może też… dojść do przecieku i faktycznie ktoś poznał i ujawnił temat na maturę z języka polskiego 2022. Wśród popularnych w sieci pomysłów na motywy na maturze z polskiego pojawiają się m.in.: „Dziady” Adama Mickiewicza, ale też takie tematy jak: motyw cierpienia, motyw przemiany, motyw miłości do ojczyzny i patriotyzmu, motyw podróży, motyw rozłąki, motyw miłości do drugiej osoby.

Sonda
Czy obawiasz się tegorocznego egzaminu maturalnego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE