Matura, egzamin maturalny

i

Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Matura, egzamin maturalny

Matura 2022: przecieki. Hymn i Konopnicka na maturze z polskiego? Ta teoria ma sens! Są przecieki z arkusza CKE z polskiego 4 maja 2022?

Przecieki z matury 2022. Co będzie na maturze z polskiego, matematyki, angielskiego? Matura 2022 zbliża się wielkimi krokami. Chyba każdy maturzysta zadaje sobie pytanie: co będzie na maturze? Jakie zadania czekają do rozwiązania z matematyki, polskiego i angielskiego? Czy są jakieś przecieki z matury 2022? Uczniowie tuż przed egzaminem szukają, czy w Internecie nie pojawiły się zadania, które znajdą się w arkuszach maturalnych. Co warto powtórzyć przed egzaminem? Co może znaleźć się w arkuszu CKE? Czy są jakieś pewniaki? Szczegóły w dalszej części artykułu.

AKTUALIZACJA 4 MAJA 2022: Od rana 4 maja 2022 internet zalewają informacje o przeciekach z matury z polskiego. Wśród nich pojawiła się informacja, że w arkuszu CKE z polskiego może znaleźć się zadanie związane z hymnem, ale nie hymnem Polski, lecz "Hymnem do miłości Ojczyzny Ignacego Krasickiego". Szczegóły w materiale: Matura 2022: Polski: „Hymn do miłości Ojczyzny” Ignacy Krasicki. Przeciek z matury?!

Matura 2022: przecieki

Czy są przecieki z matury 2022? Czy wiadomo, co znajdzie się w arkuszu CKE? Matura 2022 coraz bliżej. Maturzyści wiele oddaliby za wiedzę, co znajdą już niebawem w arkuszach CKE. Jakie będą zadania? Czy wyciekły tematy rozprawki? Czy są rozwiązania zadań z matematyki? Gdyby każdy maturzysta miał tę wiedzę, byłby spokojny o swój wynik na maturze 2022. Jak co roku uczniowie wierzą w siłę przecieków. W Internecie dużą popularnością tuż przed maturą cieszą się strony, które twierdzą, że mają przecieki z matury. Nie jest to jednak prawda, ponieważ treść egzaminu maturalnego maturzyści poznają dopiero na samym egzaminie. Gdzie więc szukać wiedzy, co będzie na maturze? Jak więc najlepiej przygotować się do egzaminu? Jest na to kilka sposobów.

Matura 2022: Co będzie na maturze? Przecieki to nie wszystko

Przecieków arkuszy CKE z języka polskiego nie ma. Pomocna może się przydać wiedza na temat tego, z czym musieli mierzyć się maturzyści w poprzednich latach. Przydatne, szczególnie w kontekście matury z polskiego, może być też to, co lub kogo upamiętnia 2022 rok. Jak podaje Wikipedia, rok 2022 to m.in. rok Marii Konopnickiej (autorka "Roty") czy też Brunona Schulza ("Sklepy cynamonowe" ; "Sanatorium pod Klepsydrą"). Rok 2022 to także czas Józefa Wybickiego, autora słów do "Mazurka Dąbrowskiego". Czyżby to był maturalny trop?

Matura 2022. Jakie będą zadania?

Warto też zobaczyć, co w poprzednich latach było na maturze z polskiego. Arkusze CKE i odpowiedzi znajdziesz w naszej galerii zdjęć - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ.

Matura 2022. Język polski, poziom podstawowy. Arkusze odpowiedzi, pytania CKE. Zobacz galerię zdjęć

Matura 2022. Przecieki z matematyki

Matematyka z kolei, to zmora niemal wszystkich uczniów. Co będzie w arkuszach CKE? Jakie zadania czekają na maturzystów? Tak jak w przypadku języka polskiego, warto szczegółowo sprawdzić, co było na maturze w 2021 r. Matura z matematyki na poziomie podstawowym to z reguły kilkanaście zadań - część jednokrotnego wyboru, a część do rozwiązania. Zadania CKE z poprzedniego roku zobaczysz w galerii zdjęć poniżej:

Matura 2021. Matematyka, poziom podstawowy. Arkusz CKE z zadaniami i rozwiązaniami. Zobacz zdjęcia

Matura 2022. Przecieki z angielskiego

Przecieków arkuszy CKE z języka angielskiego nie ma, ale warto sprawdzić, jakie zadania były w poprzednich latach. Na maturze z angielskiego w 2021 roku temat zadania pisemnego, brzmiał: Zostałeś(-aś) przyjęty/przyjęta do pracy w firmie, w której bardzo chciałeś(-aś) się zatrudnić. Na swoim blogu:

  • wyjaśnij, dlaczego wybrałeś(-aś) tę firmę
  • napisz, jakie kroki podjąłeś/podjęłaś, żeby zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej
  • opisz, co Cię najbardziej zaskoczyło podczas tej rozmowy
  • poinformuj, jak zareagowałeś(-aś) na informację, że przyjęto Cię do pracy.

Co było w arkuszach z języka angielskiego na maturze 2021? Znajdziesz to w poniższej galerii:

Matura 2021. Język angielski, poziom podstawowy. Arkusz CKE z zadaniami i odpowiedziami. Zobacz zdjęcia

Matura 2022: polski, matematyka i angielski. Kiedy egzamin?

Matura 2022. Część pisemna matur zaczyna się 4 maja i trwa do 23 maja. W środę (4 maja) maturzyści zmierzą się z arkuszem CKE z języka polskiego (start poziomu podstawowego zaplanowano na godz. 9.00). W czwartek (5 maja) zasiądą do egzaminu z matematyki, a w piątek (6 maja) z języka angielskiego.

Sonda
Którego przedmiotu obawiasz się na maturze 2022 najbardziej?
Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany