Matura próbna 2021: Język NIEMIECKI. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz TUTAJ [ARKUSZE CKE]

2021-03-08 14:25 Marek Targoński
Matura próbna 2021: Język NIEMIECKI. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz TUTAJ [ARKUSZE CKE]
Autor: Pixabay/F1Digitals

Matura próbna 2021: Język niemiecki. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz tutaj, w tym artykule. Dziś kolejny dzień matur próbnych CKE 2021. W poniedziałek, 8 marca o godz. 14.00 egzaminy z języków obcych na poziomie podstawowym. Poniżej znajdziesz arkusze CKE z zadaniami z matury próbnej 2021 z języka niemieckiego (poziom podstawowy), a wkrótce także sugerowane odpowiedzi do egzaminu.

Matura próbna 2021: Język niemiecki. Zobacz arkusze CKE i sprawdź odpowiedzi do zadań matury próbnej z niemieckiego. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczyna się w poniedziałek, 8 marca, o godz. 14.00. Poniżej znajdziesz arkusze, zadania, pytania i temat wypracowania z matury próbnej CKE z niemieckiego.

Maturę próbną 2021 przygotowaną przez CKE relacjonujemy na żywo na SE.pl. W naszych artykułach znajdziesz odpowiedzi i arkusze, pierwsze komentarze i przewidywania dotyczące kolejnych egzaminów próbnych. Zobacz: Matura próbna 2021: Język angielski - poziom rozszerzony. Kiedy będą OFICJALNE odpowiedzi? Arkusze, burza w sieci [RELACJA NA ŻYWO].

Poniedziałek jest dniem wypełnionym po brzegi maturami próbnymi z języków obcych. Rano z angielskim zmierzyli się uczniowie zdający egzaminy na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Zobacz: Matura próbna 2021: Język ANGIELSKI rozszerzony. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz TUTAJ [ARKUSZE CKE]. Z kolei po godz. 14.00 ruszają pisemne matury próbne na poziomie podstawowym z: niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego.

Matura próbna 2021: Język NIEMIECKI. Odpowiedzi i arkusze sprawdzisz TUTAJ

W galerii poniżej znajdziesz arkusze CKE z matury próbnej 2021 z języka niemieckiego. Wkrótce opublikujemy też sugerowane odpowiedzi do poszczególnych zadań oraz omówienie i szczegóły tematów i pytań, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie na maturze próbnej 2021 z języka niemieckiego na poziomie podstawowym.

Zobacz arkusze i odpowiedzi z matury próbnej z niemieckiego. Kliknij!

Matura próbna 2021: Język NIEMIECKI. Temat wypracowania

Matura próbna 2021 z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Ten egzamin – podobnie jak inne humanistyczne – kończy się wypracowaniem, dłuższą wypowiedzią pisemną. Z jakim zadaniem muszą zmierzyć się dziś maturzyści zdający „podstawę” z niemieckiego na maturze próbnej CKE 2021? Oto ono!

Twój brat rozpoczął studia na uniwersytecie w Londynie. W e-mailu do koleżanki z Niemiec:

  • poinformuj, jaki kierunek studiów wybrał i dlaczego właśnie ten
  • napisz, co sądzą Twoi bliscy o jego decyzji studiowania w Londynie
  • opisz mieszkanie brata w Londynie
  • zachęć koleżankę, aby wybrała się z Tobą w odwiedziny do Twojego brata.

Rozwiń swoją wypowiedź w każdym z czterech podpunktów, pamiętając, że jej długość powinna wynosić od 80 do 130 słów (nie licząc słów w zdaniu, które jest podane). Oceniane są: umiejętność pełnego przekazania informacji (4 punkty), spójność i logika wypowiedzi (2 punkty), bogactwo językowe (2 punkty) oraz poprawność językowa (2 punkty). Podpisz się jako XYZ.

Matura próbna 2021 z niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego

Dziś dzień wypełniony egzaminami językowymi na maturze próbnej 2021. W tym artykule publikujemy arkusze CKE i odpowiedzi do zadań matury z języka niemieckiego (8.03, godz. 14.00). W tym samym czasie inni uczniowie sprawdzają swoją wiedzę z języków: rosyjskiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego.

Z kolei we wtorek, 9 marca o godz. 9.00 matura próbna 2021 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, a po południu, o godz. 14.00, języki obce (francuski, rosyjski i włoski) na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym.

Matura 2021: na początek język polski

Matura próbna CKE 2021. Zobacz też:

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE