Matura, egzamin maturalny

i

Autor: SHUTTERSTOCK Matura z polskiego rozszerzonego. Pierwsze komentarze. "Co to kur** było?"

Matura 2022 z polskiego rozszerzonego. Pierwsze komentarze. "Co to kur** było?"

2022-05-10 14:00

Matura 2022 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. We wtorek, 10 maja 2022, maturzyści przystąpili do egzaminu z rozszerzonego polskiego. Mamy już pierwsze komentarze po wyjściu z sal. Uczniowie mają mieszane uczucia. Zobaczcie sami!

Matura 2022. Polski rozszerzony

Matura 2022: język polski na poziomie rozszerzonym. Do tego egzaminu podchodzą tylko chętni maturzyści. Trwa on 180 minut, ale wielu maturzystów zdecydowanie szybciej opuszcza salę egzaminacyjną. Arkusz egzaminacyjny składa się z jednej części – wypracowania – i zawiera dwa tematy do wyboru. Wielu uczniów wpadło w panikę tuż przed maturą z j. polskiego, o czym informowaliśmy na naszych łamach. Jakie wrażenie mają maturzyści tuż po wyjściu z sali?

Zobacz koniecznie: Matura 2022 polski rozszerzony, odpowiedzi, arkusze CKE, pytania, zadania, język polski poziom rozszerzony [10 maja 2022]

Matura 2022 z rozszerzonego polskiego. Pierwsze komentarze

Po wyjściu z sali egzaminacyjnej często następuje ulga. Wielu maturzystów chce się, jak najszybciej wygadać i opowiedzieć o swoich wrażeniach. W związku z tym media społecznościowe zalewa fala komentarzy.

- "polski rozszerzony, chyba musiałem coś zje***, bo było takie proste ze napisałem w 50 minut xD użyłem dziadów, opowiadań borowskiego i kamieni na szaniec i uwaga uwaga, Polskiego Tanga Taco xD pierwszy raz pisałem wypowiedź argumentacja i jestem ciekaw jak wyszło" - napisał na Twitterze użytkownik Mateokl99.

Sprawdź: Matura 2022: polski rozszerzony 10.05. Maturzyści w szoku. Jakie tematy? "Doświadczenie historyczne" i wiersze. Relacja na żywo

Poniżej znajdziesz więcej komentarzy tegorocznych maturzystów, którzy pisali maturę 2022 z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Sonda
Pamiętasz swoją maturę?
Matura dla uchodźców z Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE