Mężczyzna z odciętym palcem cztery godziny czekał na lekarza. Co dzieje się na SOR-ach? [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

2017-01-20 11:15
SOR
Autor: NOWA TV SOR

Mężczyzna z obciętym palcem na interwencję lekarza czekał cztery godziny. Choć krew lała się strumieniami, nikt nie udzielił mu pomocy. Tymczasem szpital w Chrzanowie zamiast przeprosić, sprawdza czy nagranie nie zostało zmanipulowane.

– Postępowanie ma na celu zidentyfikować po rodzaju urazu i dacie, czy działania medyczne były przeprowadzone według reguł – tłumaczy Agnieszka Dyba ze Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

To nie nowość, że na polskich SOR-ach dochodzi do dantejskich scen, bo pacjenci oczekują natychmiastowej pomocy, a lekarze, jak sami mówią, nie są w stanie się rozdwoić. Bywa, że na oddziale obecny jest jedynie chirurg. Wystarczy, że w poczekalni zjawi się kilkunastu pacjentów, a w tym samym czasie karetka przywiezie osobę z zawałem i już zaczyna się młyn.

Niestety pracy medyków nie da się przyspieszyć, a liczby chorych zmniejszyć. Sytuację poprawiłoby jednak chociażby wprowadzenie procedury segregacji pacjentów.

>>> Ptasia grypa w Krakowie: Zakaz handlu mięsem i jajami na targach, maty dezynfekcyjne na ulicach


Więcej w materiale programu telewizji NOWA TV "24 godziny":

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE