Screen

i

Autor: YT Screen

Mikołaj latał na paralotni nad Krakowem! Teraz świętym zajmie się... policja [WIDEO, AUDIO]

2017-12-12 18:54

Po sieci krąży nagranie z krakowskich Rybitw, na którym widać Mikołaja latającego nad miastem na paralotni z silnikiem. Film, który nagrał Przemysław Hahn, staje się hitem sieci - ale jego bohaterowi przygląda się teraz... policja. 

Mikołaj na paralotni miał być frajdą dla dzieci. Okazał się także hitem sieci. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że latającym Mikołajem chce się zająć policja. - Na nagraniu wideo widać, że lot odbywa się na stosunkowo niskim pułapie. Przepisy prawa lotniczego mówią, że to powinno być powyżej 150 metrów. Ponadto Kraków leży w takim rejonie kontrolowanym lotniska Balice i obowiązują tu ograniczenia związane z lotami. Stąd nasze zainteresowanie tą sprawą. To zgłoszenie przekazaliśmy teraz do miejscowego komisariatu, który będzie analizował okoliczności. Sprawa będzie konsultowana z prokuraturą, z Urzędem Lotnictwa Cywilnego, i dalsze kroki będą podejmowane po wstępnych ustaleniach - mówi mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji. - Prawdopodobnie doszło do złamania ustawy prawo lotnicze. Osoba, która tego dokonała, musi się liczyć z ewentualnymi konsekwencjami - dodaje. 

- Pomysł zapożyczyliśmy od naszych znajomych z Rybnickiego Klubu Paralotniowego, którzy to zrobili w zeszłym roku. Latali z innymi reniferami niż nasze, ale chodzi o to, żeby robić coś innego, a nie kopiować to samo - mówi reporterowi Radia ESKA latający Mikołaj, czyli Robert Paluch, prezes Małopolskiego Klubu Paralotniowego. Zapewnia, że lot był bezpieczny i odbywał się poza strefą kontrolowaną lotniska. Tłumaczy, że paralotnia w pewnym momencie znalazła się nisko, ale była to kwestia bezpieczeństwa. Z powodu komplikacji paralotniarz musiał lądować awaryjnie. 

Mimo wszystko Mikołaj na paralotni robi wrażenie na internautach! A Wam jak się podoba? 

Cała rozmowa z Robertem Paluchem w materiale Marcela Wandasa, reportera Radia ESKA: 

Czytaj też: 

>>> 10 dowodów na to, że Kraków jest najpiękniejszym miastem na świecie [GALERIA]

>>> Targi Bożonarodzeniowe 2017 i świąteczne iluminacje startują! [PEŁNY PROGRAM]​

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany