MILION lampek rozświetliło Kraków. Mieszkańcy są zachwyceni [ZDJĘCIA]

2019-12-02 8:22 AC

W ostatnią sobotę listopada na Rynku Głównym w Krakowie odbyło się uroczyste zapalenie światełek na drzewku świątecznym. Żywą choinkę, podobnie, jak w poprzednim roku, przyozdobiły elementy z motywem pawiego oka i migoczące światełka. Ozdoby świąteczne pojawiły się też w wielu miejscach w mieście.

Świąteczne drzewko stanęło tradycyjnie obok bazyliki Mariackiej. O godzinie 17:15 uroczystego zapalenia światełek z tysiącami krakowian i turystów dokonał zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig.

W bezpośredniej okolicy Rynku Głównego, ronda Matecznego oraz na placu Centralnym im. Ronalda Reagana udekorowane zostały lampy.

Na ulicach Floriańskiej, Siennej, Grodzkiej, Brackiej, Szewskiej i Sławkowskiej pojawiły się elementy podwieszane - motyw pawiego pióra, zwieńczony charakterystycznym "okiem" oraz zaśnieżone gałązki "młodopolskie". Nie zabrakło też charakterystycznego napisu świetlnego KRAKÓW, który stanął tym razem na placu Szczepańskim. Cała dekoracja świetlna to niemal milion lampek.

Unikatową formę dekoracji ponownie nadały młodopolskie inspiracje czerpane z dzieł Stanisława Wyspiańskiego i Zofii Stryjeńskiej.