Miłośnicy narkotyków wpadli przez bazgroły. Mieli grzybki, LSD i woreczek z białym proszkiem [ZDJĘCIA]

2022-05-24 8:08
Miłośnicy narkotyków wpadli przez bazgroły. Mieli grzybki, LSD i woreczek z białym proszkiem
Autor: Straż Miejska Miasta Krakowa Trzy osoby bazgrały białymi korektorami po wałach przeciwpowodziowych. Okazało się, że wandale są również miłośnikami narkotyków.

W rejonie bulwarów wiślanych w Krakowie strażnicy miejscy zatrzymali trzy osoby, które bazgrały białymi korektorami po wałach przeciwpowodziowych. Wcześniej ta sama grupa piła alkohol w miejscu niedozwolonym. Sprawcy tych wykroczeń mieli na sumieniu coś jeszcze. W trakcie spotkania z mundurowymi próbowali się pozbyć posiadanych narkotyków, w tym grzybków halucynogennych oraz LSD.

Miłośnicy narkotyków wpadli przez bazgroły. Mieli grzybki, LSD i woreczek z białym proszkiem

Trzech chuliganów najpierw zwróciło uwagę operatora miejskiego operatora tym, że... spożywali alkohol na stolikach szachowych umiejscowionych na bulwarach wiślanych w Krakowie. Ich ujęcie strażnicy miejscy odłożyli jednak na później, ze względu na już wcześniej podjętą interwencję w innej sprawie.  Tymczasem wandale znaleźli sobie nową rozrywkę. Operator monitoringu zaalarmował mundurowych, że trzy osoby bazgrzą po wałach przeciwpowodziowych białymi korektorami. Bulwary wiślane są wpisane do rejestru zabytków, dlatego strażnicy nie mogli dłużej zwlekać z ujęciem sprawców. Z tym nie było żadnego problemu, ponieważ chuligani byli totalnie zaskoczeni spotkaniem ze stróżami prawa.

Podczas zatrzymania wyszedł na jaw kolejny występek wandali. Próbowali oni ukryć fakt, że posiadali przy sobie substancje odurzające. W trawę pofrunął więc woreczek, w którym znajdowały się między innymi grzybki halucynogenne, LSD, susz oraz biały proszek (jego narkotyczne właściwości będę jeszcze potwierdzane). Zatrzymanych czekają więc spore problemy natury prawnej, których mogli uniknąć, gdyby nie "ozdabianie" wałów przeciwpowodziowych bazgrołami. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

PRZECZYTAJ: Co za akcja w centrum Krakowa! Kot uciekł właścicielce i utknął na balkonie. Ściągnął go policyjny "spiderman" [WIDEO]

ZOBACZ: Legalne picie alkoholu na bulwarach wiślanych w Krakowie? Część mieszkańców jest oburzona

Sonda
Czy w Krakowie powinna istnieć strefa, w której spożywanie alkoholu "pod chmurką" byłoby legalne?
Skazali maszynistę, bo potrącił siedzącą na torach 84-latkę. Jest uniewinnienie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE