Morderstwo w Rożnowej: 19-latek usłyszał zarzut zabójstwa [AUDIO]

2017-11-07 18:32
Zdjęcie poglądowe
Autor: anluze / pixabay.com Zdjęcie poglądowe

19-latek został doprowadzony do prokuratury w Wieliczce i usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet dożywocie. 

Przypomnijmy: do zabójstwa w Rożnowej koło Wieliczki doszło w czasie imprezy urodzinowej zorganizowanej w jednym z pustostanów. Ofiarą zbrodni był 16-letni Jacek W. Według nieoficjalnych informacji, tragedia rozegrała się podczas kłótni o dziewczynę. Ciało chłopaka z widocznymi ranami kłutymi znaleziono w niedzielę wieczorem przy drodze. 

Wszystko wskazuje na to, że to 19-latek ugodził nożem 16-letniego kolegę. "Spowodował u wskazanego ranę kłutą piersiową z przebiciem serca, przepony i wątroby, z krwawieniem do światła jamy opłucnej, worka osierdziowego i otrzewnej, skutkiem czego nastąpił jego zgon" - sformułowano w zarzutach. 

W sprawie zatrzymano też kilka innych osób, które uczestniczyły w imprezie. - Osoby te zostały przesłuchane w charakterze świadków. Na podstawie dokonanych ustaleń i ich zeznań, zdołano sformułować dwa dodatkowe zarzuty wobec osoby podejrzanej. Zarzuty te dotyczą zmuszania innych osób do zaniechania informowania o przebiegu zdarzenia i jego okolicznościach - mówi prokurator Krzysztof Dratwa.

Wiadomo, że podejrzany przyznał się do winy już wcześniej, podczas czynności prowadzonych przez policję tuż po jego zatrzymaniu. - 19-latkowi został wówczas przedstawiony zarzut do protokołu - mówi prokurator. - Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że po przedstawieniu zarzutów osoba ta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia. W tej chwili trwają czynności w prokuraturze, związane z formalnym wydaniem postanowienia o postawieniu zarzutów przez prokuratora - dodaje. 

19-latkowi grozi kara od ośmiu lat pozbawienia wolności do dożywocia. 

Czytaj też: 

>>> Niebezpieczne kobiety z Małopolski: Tych przestępczyń szuka krakowska policja [ZDJĘCIA]

>>> Dzielnice grozy w Krakowie: Gdzie mieszkańcy boją się chodzić po zmroku? [LISTA DZIELNIC]

Posłuchaj materiału Ewy Sas, reporterki Radia ESKA: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE