Mural na ścianie Galerii Krakowskiej

i

Autor: Zygmunt Put Zetpe0202 / Wikipedia CC Mural na ścianie Galerii Krakowskiej

Na budynku Galerii Krakowskiej pojawi się nowy mural! [AUDIO]

2017-06-09 10:36

Trwa konkurs na mural inspirowany osobą i twórczością Stanisława Lema. Zwycięski projekt ma ozdobić północną ścianę Galerii Krakowskiej.

- Stanisław Lem to postać, która mimo że urodziła się w Wilnie i wiele lat mieszkała poza Polską, wiele tych lat też w Krakowie spędziła. Stanisław Lem z Krakowem jak najbardziej się identyfikuje. Dlatego też chcemy, żeby powstało w Krakowie miejsce, które już na stałe będzie nam przypominało o tym, że Stanisław Lem w Krakowie żył i tworzył - mówi Michał Zalewski z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

We wrześniu w mieście będą się odbywać obchody 96. rocznicy urodzin Lema. - To będzie przedsmak wielkiego święta, które będzie się odbywać w Krakowie w roku 2020 i 2021, czyli setnej rocznicy - mówi Zalewski.

Zgłoszenia konkursowe można przesyłać przez formularz na stronie konkursu do 31 sierpnia 2017. Rozstrzygnięcie odbędzie się w pierwszej połowie września, a wręczenie nagrody będzie się jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom 96. rocznicy urodzin pisarza. Realizacja zwycięskiego projektu przewidziana jest na jesień. Nagroda główna w konkursie to 15 tysięcy złotych.

>>> Tymi zdjęciami Nowej Huty zachwyca się cała Polska! [GALERIA ZDJĘĆ]


Posłuchaj materiału Kasi Kasprzyk, reporterki Radia ESKA:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany