Nie żyje Henryk Sawka. Miał 75 lat. Kiedy pogrzeb samorządowca?

2022-06-22 12:16
Nie żyje Henryk Sawka. Miał 75 lat. Kiedy pogrzeb samorządowca?
Autor: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie Henryk Sawka był wieloletnim radnym Rady Powiatu Chrzanowskiego. W obecnej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów.

Nie żyje Henryk Sawka. Wieloletni radny Rady Powiatu Chrzanowskiego i szef SLD w powiecie chrzanowskim zmarł w wieku 75 lat. W obecnej kadencji rady pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów. Pogrzeb Henryka Sawki odbędzie się w piątek (24 czerwca) w parafii Miłosierdzia Bożego w Chrzanowie-Kątach.

Nie żyje Henryk Sawka. Miał 75 lat

Nie żyje Henryk Sawka, wieloletni radny Rady Powiatu Chrzanowskiego i szef SLD w powiecie chrzanowskim. Informację o śmierci samorządowca potwierdziło Starostwo Powiatowe w Chrzanowie. Henryk Sawka miał 75 lat. W Radzie Powiatu Chrzanowskiego zasiadał w kadencjach: 2006-2010, 2010-2014, a w obecnej kadencji rady 2018-2023 pełnił dodatkowo funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów. Był prezesem zarządu Agencji Rozwoju Małopolski Zachodniej.

Kim był Henryk Sawka?

Henryk Sawka urodził się 17 maja 1947 roku w Przemyślu. Ukończył Dęblińską Szkołę Orląt, Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, studia podyplomowe menadżerskie - zarządzanie finansami przedsiębiorstw. Z zawodu pilot, przez 20 lat latał na samolotach MIG-21. Wykładowca wrocławskiego AWF. W latach 1989 - 2004 był dyrektorem przedstawicielstwa PLL LOT w Katowicach, uczestniczył też w pracach nad powstaniem portu lotniczego w Katowicach. Mieszkał w Chrzanowie.

PRZECZYTAJ: Fatalny wypadek w Chełmku. Regał przygniótł 85-latka! Żona seniora była bezradna

Kiedy pogrzeb Henryka Sawki?

Pogrzeb Henryka Sawki odbędzie się w piątek (24 czerwca). Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.30 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chrzanowie-Kątach.

ZOBACZ: Malutka dziewczynka zostawiona w nagrzanym samochodzie. Ojciec był na zakupach

Sonda
Czy Henryk Sawka powinien zostać patronem ulicy w Chrzanowie?
Olszówka: grób Dariusza Nawary, dwa lata temu zastrzelił go policjant na stadionie w Koscielisku Kirach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE