Nie żyje ks. Michał Drożdż. Uniwersytet w żałobie po śmierci swojego profesora. Przegrał walkę z chorobą

i

Autor: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Ks. prof. Michał Drożdż zmarł w wieku 65 lat.

Smutna wiadomość

Nie żyje ks. Michał Drożdż. Uniwersytet w żałobie po śmierci swojego profesora. Przegrał walkę z chorobą

2023-06-16 10:22

Nie żyje ks. prof. dr hab. Michał Drożdż, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i dyrektor Akademickiego Centrum Medialnego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Urodzony w Nowym Sączu kapłan przegrał walkę z chorobą nowotworową. Miał 65 lat. - Wspominamy jego niezmierzone oddanie pracy naukowej, nieoceniony wkład w rozwój naszej uczelni i niezłomną postawę duchownego. Nie ustawał w swojej pracy nawet mimo ciężkiej choroby - czytamy na stronie internetowej UPJP2 w Krakowie.

Nie żyje ks. Michał Drożdż. Kapłan przegrał walkę z ciężką chorobą

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie poinformował o śmierci swojego pracownika - ks. prof. Michała Drożdża. Kapłan w wieku 65 lat przegrał walkę z chorobą nowotworową, z którą zmagał się od dwóch lat. Pełnił funkcję dziekana Wydziału Nauk Społecznych i dyrektora Akademickiego Centrum Medialnego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jako naukowiec zajmował się przede wszystkim filozofią, teorią oraz etyką mediów. 

Cała społeczność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie jest pogrążona w żałobie. Utrata tak wybitnej i inspirującej osoby, jaką był Ks. prof. Michał Drożdż, jest dla nas ogromnym ciosem. Wspominamy jego niezmierzone oddanie pracy naukowej, nieoceniony wkład w rozwój naszej uczelni i niezłomną postawę duchownego. Nie ustawał w swojej pracy nawet mimo ciężkiej choroby. Prosimy Boga o wieczne światło i odpoczynek dla Jego wiernego sługi. Niech jego dobroć, mądrość i poświęcenie pozostaną z nami jako żywe przesłanie i inspiracja - czytamy na stronie internetowej UPJP2 w Krakowie.

Kim był ks. Michał Drożdż?

Ksiądz Michał Drożdż urodził się 19 lutego 1958 roku w Nowym Sączu. Po święceniach kapłańskich, które przyjął 22 maja 1983 roku z rąk ordynariusza tarnowskiego bpa Jerzego Ablewicza, rozpoczął swoją naukową karierę. Jego wykształcenie obejmuje magisterium z teologii na Wydziale Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz studia na Politechnice Federalnej w Zurychu. Ks. prof. Drożdż zdobył stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii na Uniwersytecie Leopolda Franciszka w Innsbrucku, a w 2007 roku został habilitowany w Uniwersytecie Katolickim w Rużomberku. W 2020 roku otrzymał tytuł profesora nauk społecznych. Zainicjował i organizował rokrocznie Międzynarodową Konferencję Etyki Mediów. Był nie tylko nauczycielem, ale także dyrektorem Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz kierownikiem Katedry Mediów i Komunikacji Społecznej. Zasiadał w wielu ważnych organach, takich jak Rada Doskonałości Naukowej na kadencję 2019-2024, Rada Naukowa Konferencji Episkopatu Polski, Rada ds. Mediów Konferencji Episkopatu Polski. Pełnił funkcję delegata ds. mediów Diecezji Tarnowskiej i był przewodniczącym Naczelnego Sądu Dziennikarskiego w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Był współzałożycielem i jednym z wicedyrektorów Radia RDN Małopolska, ówczesnego Radia Dobra Nowina i szefem rady programowej tej rozgłośni diecezjalnej. W 2019 r. został Archidiakonem Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu. W 2020 roku otrzymał Nagrodę – FENIKS Specjalny „Medialny” za znaczący wkład dla mediów katolickich poprzez redakcję serii „Etyka Mediów” w Wydawnictwie Biblos. Podczas odbywającego się w dniach 12-14 czerwca 2023 r. 395. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Lidzbarku Warmińskim biskupi powołali ks. prof. Michała Drożdża do grona Konsultorów Rady ds. Mediów i Komunikacji Społecznej.

Sonda
Straciłeś/aś w tym roku kogoś bliskiego?
Ryk silników i balony do nieba. W Lublinie symbolicznie pożegnano tragicznie zmarłych motocyklistów