Nowa Huta: 44-latek strzelał z balkonu do rowerzysty

2017-09-28 11:48 Sylwia Adamczyk
Zabezpieczona wiatrówka
Autor: Małopolska policja Zabezpieczona wiatrówka

Krakowscy policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Nowej Huty, który strzelał z wiatrówki do przypadkowego rowerzysty. Sprawca usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Przed godziną 8 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o strzałach na jednym z osiedli Nowej Huty. Mundurowi przyjechali we wskazane miejsce i ustalili dokładny przebieg zdarzenia.

Okazało się, że zgłaszający to rowerzysta, który jechał do pracy. Przejeżdżając obok jednego z bloków usłyszał strzały i poczuł uderzenie w plecak. Rowerzysta odwrócił się i zauważył, że na balkonie jednego z bloków stoi mężczyzna, który trzyma w rękach broń skierowaną w jego kierunku. Rowerzysta schował się z bezpiecznym miejscu i wezwał policję.

Funkcjonariusze szybko namierzyli sprawcę i udali się do jego mieszkania. Tam zabezpieczyli wiatrówkę. 44-latek zeznał, że jego celem nie był rowerzysta, a... rosnące przed blokiem drzewa. Sprawca został zatrzymany. Usłyszał zarzuty dotyczące narażenia na utratę zdrowia i życia. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. 

Zobacz też:

>>> Uwaga, to nie cukierki! Małopolscy policjanci apelują do rodziców [ZDJĘCIA]

>>> Krakowska policja szuka tego mężczyzny. Wyszedł z tramwaju za 32-latkiem i brutalnie go pobił! [ZDJĘCIA]​